×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. novembris, 2016
Drukāt

Rīgā atklāj lielu daudzumu bīstamu ķīmisku vielu (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgā, Ūnijas ielā, uzņēmumam “Biolars” piederošā īpašumā atklāts liels daudzums bīstamu ķīmisku vielu, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

Piektdienas pēcpusdienā VVD tika saņemta informācija, ka Ūnijas ielā 11b dažādos iepakojumos lielā daudzumā atrodas ķīmiskas vielas, tostarp bārija hidroksīds. Ūnijas iela 11 ir izbijusi rūpnieciska teritorija, kur tagad iekārtotas daudzu uzņēmumu telpas.

Ķīmisko vielu teritorijā konstatējuši “Latvijas Gāzes” darbinieki, kuri šajā teritorijā bija atklājuši nelikumīgu gāzes pieslēgšanu, TV3 ziņu raidījumam pastāstīja “Latvijas Gāzes” analītiķis Vinets Veldre.

Pašlaik speciālisti, balstoties uz provizoriskām aplēsēm, lēš, ka teritorijā varētu atrasties aptuveni 18 tonnas ķīmisko vielu. Teritorijā saskaitītas 18 paletes, uz kurām atrodas dažādu izmēru iepakojumi ar ķīmiskām vielām. Kādas tieši ķīmiskās vielas atrastas, tiks noteikts ekspertīzē.

Notikuma vietā strādā vides inspektori, Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji. Pārbaudi veikuši Radiācijas drošības centra darbinieki, un viņi nav konstatējuši radioaktīvo starojumu.

VVD arī noskaidrojis, ka īpašums, kurā atrastas bīstamās vielas, pieder uzņēmumam “Biolars”. Uzņēmumā VVD pārstāvjiem atzīts, ka šajā teritorijā neatbilstoši glabājas bīstamie atkritumi. Darba gaitā konstatēts, ka īpašumā ir arī sprādzienbīstamas vielas, stāstīja Bukleviča.

VVD iepriekš atzina, ka tumsas dēļ esot grūti izdarīt precīzus secinājumus par situāciju. Nav arī informācijas, vai kāda no ķimikālijām ir nonākusi vidē. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Gribuste apliecināja, ka glābšanas dienestam nav informācijas par noplūdi un pašlaik VUGD darbinieki iesaistīti tādējādi, ka palīdzējuši norobežot notikuma vietu.

Bārija hidroksīds ir kodīga un toksiska ķīmiska viela.

Olaines ķīmiskā rūpnīca “Biolars” specializējas uz eksperimentālām izstrādēm ķīmijas jomā, tehnoloģiski sarežģītu ķīmisko produktu ražošanu, laku un krāsu rūpniecības pusproduktiem, kā arī ražo gatavus laku un krāsu izstrādājumus, celtniecības, auto un sadzīves ķīmiju. Ar rūpnīcu aģentūrai LETA šovakar nav izdevies sazināties.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Aitu bars kurš spēlē tenisu.

Draugiem Facebook Twitter Google+