×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. aprīlis, 2015
Drukāt

Rīgā krāšņi svinēs Maija grāfa svētkus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

16. maijā no plkst. 12 līdz 20 Spīķeru laukumā jau risināsies vēsturisks festivāls – karnevāls “Maija Grāfs 2015”, pavēstīja projektu vaditāja Olga Vlasova.

Vlasova stāsta, ka Maija grāfa svētki ir vienīgais Rīgas viduslaiku festivāls, kura pamatā ir 500 gadus sena vēsturiskā Rīgas tradīcija. Šie svētki ir par godu pavasara atnākšanai un Rīgas labākā aizstāvja izvēlei, kurš tiks noteikts bruņinieku turnīrā. Cīnīties par Maija Grāfa titulu varēs ikviens vīrietis, kurš gatavs nodemonstrēt savu spēku un drosmi vairākās sacensībās. Savukārt turnīra uzvarētājs Maija grāfs noteiks savu izredzēto un nosauks to par Maija grāfieni. “Šis pāris kļūs par festivāla simbolu uz veselu gadu – līdz nākamiem svētkiem,” piebilst Vlasova.

Apmeklētājus sagaidīs viduslaiku bruņinieki, princeses, tirgoņi, dejotāji un īstas raganas. Tāpat festivāla rīkotāji sagatavojuši vairākus pārsteigumus, kurus patlaban vēl patur noslēpumā.

Maija grāfa svētki Latvijā ienākuši no Eiropas XV gadsimtā. Melngalvji kopā ar Lielās Ģildes brāļiem izvēlēja labāko pilsētas aizstāvi pilsētas burgmistra klātienē un titulēja to par Maija grāfu. Šo titulu uzvarētājs vienmēr saņēmis uz vienu gadu.

Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas Maija grāfa svētki Rīgā risinājās no 2000. līdz 2011. gadam, kad tos pārstāja atbalstīt Rīgas dome. Lai tradīcijai neļautu izzust, 2013. gadā entuziastu grupa “maijagrafs.lv” noorganizēja svētkus par saviem līdzekļiem, bet pērn vāca parakstus par to atjaunošanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+