×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. oktobris, 2013
Drukāt

Rīgā lapas vālo traktori
 (1)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

SIA “Rīgas meži” galvaspilsētas dārzu un parku apsaimniekošanai iegādājusies jaudīgu tehniku. Platības, kuras agrāk cilvēki ar slotām tīrīja nedēļu, tagad var sakopt dažu stundu laikā.

Ar spēcīgu gaisa strūklu kritušās lapas var viegli aizpūst no koku stumbriem, celiņiem un to apmalēm, sapūšot tās lielā vālā, kuru pēcāk savāc ar speciālu piekabi aprīkots traktors. Iegādātie traktori ir jaudīgi un nav lēti, taču, mainot agregātus, tos varēs izmantot arī sniega tīrīšanai un zāles pļaušanai.

SIA “Rīgas meži” dārzu un parku daļas Rīdzenes iecirkņa speciālists Ritvars Varkalis stāsta, ka pilsētas parku sakopšanā visdarbietilpīgākā un svarīgākā ir zāles pļaušana, lapu grābšana un sniega tīrīšana. R. Varkalis: “Teritoriju, kuru simtlatnieks ar grābekli nogrābtu divās dienās, tagad ar traktoru pilnībā tīru dabūjam četrdesmit minūtēs.”

Arī Rīgas vicemērs Andris Ameriks par jauno tehnikas parku ir gandarīts: “Lapas krīt vienā laikā, un viss jāizdara ātri, tāpēc iespēja izmantot tehniku ir būtiska. Ar to var paveikt vairāk, tā neslimo un tai nevajag atvaļinājumu. Kopš galvaspilsētas parki un dārzi uzticēti “Rīgas mežiem”, administratīvās izmaksas ir samazinājušās, bet tehniskās bāzes modernizēšanā ieguldīti lieli līdzekļi.”

Arī SIA “Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš atzīst, ka laiki, kad pilsētas sakopšanā strādāja simtiem cilvēku, ir pagājuši. A. Tauriņš: “Pēdējos gados Rīgas parkos un dārzos strādājusi liela simtlatnieku armija, brīžam pat 400 cilvēku. Šis pasākums, visticamāk, ir beidzies, un tagad jāsaprot, ka vienīgie, kas šos darbus paveiks, ir pašu cilvēki.”

Arī Mežaparkā notīrīt kritušās lapas no asfaltētajiem celiņiem tagad var pavisam ātri. Tas nozīmē, ka arī ziemā no ledus un sniega atbrīvoto pastaigu vietu te būs pietiekami daudz.

Bet šobrīd Rīgas parkos sagrābtās lapas tiek vestas uz komposta kaudzēm, kur divu līdz četru gadu laikā tas satrūd un pārvēršas melnzemē, kas tiek izmantota dobēs. Tā kā Rīga izsenis bijusi slavena ar savām krāšņajām puķu dobēm, šoruden Rīgas centrā vien iestādīti 29 000 sīpolpuķu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Galvenais jau šai lietā, ka tie traktori ir dārgi, dome nav tik bagāta lai pirktu lētu mantu, tas ir pelnītu mazu “pateicību”.

Draugiem Facebook Twitter Google+