×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. jūnijs, 2015
Drukāt

Rīga līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem nepalielinās (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Gadījumā, ja valsts no nākamā gada pārtrauks līdzmaksājumus par bērnu sūtīšanu privātajos bērnudārzos, Rīgas pašvaldība nepalielinās pašlaik maksāto līdzmaksājumu, bet turpinās to nodrošināt pašreizējā apmērā.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC), Rīgas pašvaldībā pašlaik līdzmaksājums bērniem, kas apmeklē privātos bērnudārzus, ir tādā apjomā, cik domei izmaksā viena bērna uzturēšana pašvaldības bērnudārzā.

“Tas ir taisnīguma princips – visiem bērniem maksājam vienādi,” skaidroja Rīgas mērs, norādot, ka līdzfinansējuma paaugstināšana par bērnu sūtīšanu privātajos bērnudārzos nebūtu godīga attiecībā pret tiem bērniem, kas apmeklē pašvaldības bērnudārzus un no pašvaldības saņemtu mazāku summu.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Sarmīte Baltmane aģentūrai LETA norādīja, ka viena bērna uzturēšana pašvaldības bērnudārzā izmaksā 132,33 eiro. Tie vecāki, kuri nav sagaidījuši vietu pašvaldības bērnudārzā, ar šādu pašu summu tiek līdzfinansēti, pārskaitot to privātajiem bērnudārziem, ja bērns to apmeklē.

Līdzmaksājumos bērnu uzturēšanai bērnudārzos četru gadu laikā pašvaldība izmaksājusi apmēram 27 miljonus eiro. Pērn pašvaldība ir nodrošinājusi līdzfinansējumu 5027 bērniem par 7 679 690 eiro.

Kā ziņots, jautājums par turpmāku valsts līdzfinansējumu pirmsskolas vecuma bērniem, kuri nepietiekamā pašvaldības bērnudārzu vietu skaita dēļ apmeklē privātos bērnudārzus vai izmanto aukles, tiks lemts nākamā gada budžeta izstrādes laikā.

Kā aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijā, patlaban līdzfinansējums plānots līdz šī gada beigām, bet 2016. gadā valsts budžetā tam nauda nav paredzēta. Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem valsts atbalsta apmērs par vienu bērnu noteikts līdz 142 eiro mēnesī.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. “Tas ir taisnīguma princips – visiem bērniem maksājam vienādi,” un kur ir taisnīguma princips, ka visi bērni tiek pašvaldības bērnudārzos???

  2. Netaisnīgi ir tikai tas, ka Rīgā rindas ir latviešu dārziņos, bet – krievu – ne.

    • Kā jums liekas, kas ir pie varas Rīgā – SC un viņiem ir absolūti vienalga ka latviešiem ir rinda.
      Krieviem tācu nav rindas un viss kārtībā – ne tā?

Draugiem Facebook Twitter Google+