Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
19. jūnijs, 2015
Drukāt

Rīgā lielākie mājokļi ir Mežaparkā un Bieriņos — no datiem par republikas pilsētām

Foto- LETAFoto- LETA

Rīgā lielākā mājokļu platība ir privātmāju apbūves teritorijās Mežaparkā un Bieriņos, bet mazāka – vietās, kur dominē daudzdzīvokļu apbūve kā, piemēram, Iļģuciemā, Grīziņkalnā un Vecmīlgrāvī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) publicētie režģa dati.

“Apdzīvoto mājokļu vidējā platība Rīgā ir 54 kvadrātmetri. Padomju laikos celtajos daudzdzīvokļu namos mājokļu vidējā platība ir lielāka nekā pirmskara strādnieku dzīvojamās mājās, bet mazāka nekā centra īres namos,” dažus no faktiem izceļ CSP pārstāvji.

Turpmāk katrs pats varēs analizēt šāda veida datus ne vien par Rīgu, bet arī citām republikas pilsētām — Daugavpili, Jelgavu, Jēkabpili, Jūrmalu, Liepāju, Rēzekni, Valmieru, Ventspili.

Iepazīstoties ar publiski pieejamajiem datiem, būs iespēja veidot “tematiskās kartes, attēlojot mājokļu skaitu, vidējo platību, celšanas gadu, ēkas tipu un mājokļu labiekārtojumus, kā arī izmantot šos datus telpiskajai analīzei. Tie ir Latvijā detalizētākie apdzīvotos mājokļus raksturojošie brīvpieejas dati,” skaidro CSP.

Pretstatā datiem, kas apkopoti par pilsētām vai novadiem, CSP režģa veida dati daudz labāk raksturo mājokļus, atklājot atšķirības teritoriālo vienību iekšienē vai pāri to robežām. Režģa dati iegūti, piesaistot koordinātas 2011. gada tautas skaitīšanā apsekotajiem mājokļiem. Publicētie režģa veida dati pieejami ar šūnas izmēru 100 x 100 m gan absolūtās, gan relatīvās vērtībās.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+