Mobilā versija
+2.9°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
19. jūnijs, 2015
Drukāt

Rīgā lielākie mājokļi ir Mežaparkā un Bieriņos — no datiem par republikas pilsētām

Foto- LETAFoto- LETA

Rīgā lielākā mājokļu platība ir privātmāju apbūves teritorijās Mežaparkā un Bieriņos, bet mazāka – vietās, kur dominē daudzdzīvokļu apbūve kā, piemēram, Iļģuciemā, Grīziņkalnā un Vecmīlgrāvī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) publicētie režģa dati.

“Apdzīvoto mājokļu vidējā platība Rīgā ir 54 kvadrātmetri. Padomju laikos celtajos daudzdzīvokļu namos mājokļu vidējā platība ir lielāka nekā pirmskara strādnieku dzīvojamās mājās, bet mazāka nekā centra īres namos,” dažus no faktiem izceļ CSP pārstāvji.

Turpmāk katrs pats varēs analizēt šāda veida datus ne vien par Rīgu, bet arī citām republikas pilsētām — Daugavpili, Jelgavu, Jēkabpili, Jūrmalu, Liepāju, Rēzekni, Valmieru, Ventspili.

Iepazīstoties ar publiski pieejamajiem datiem, būs iespēja veidot “tematiskās kartes, attēlojot mājokļu skaitu, vidējo platību, celšanas gadu, ēkas tipu un mājokļu labiekārtojumus, kā arī izmantot šos datus telpiskajai analīzei. Tie ir Latvijā detalizētākie apdzīvotos mājokļus raksturojošie brīvpieejas dati,” skaidro CSP.

Pretstatā datiem, kas apkopoti par pilsētām vai novadiem, CSP režģa veida dati daudz labāk raksturo mājokļus, atklājot atšķirības teritoriālo vienību iekšienē vai pāri to robežām. Režģa dati iegūti, piesaistot koordinātas 2011. gada tautas skaitīšanā apsekotajiem mājokļiem. Publicētie režģa veida dati pieejami ar šūnas izmēru 100 x 100 m gan absolūtās, gan relatīvās vērtībās.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgākaLauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+