×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. jūlijs, 2015
Drukāt

Rīgā mainīs adreses Šampētera, Zasulauka, Dzirciema, Ķīpsalas un Āgenskalna apkaimēs (2)

Foto- ekrānšāviņš no Rīgas pilsētas būvvaldes mājaslapas rpbv.lvFoto- ekrānšāviņš no Rīgas pilsētas būvvaldes mājaslapas rpbv.lv

Rīgā ap 1200 ēkām Šampētera, Zasulauka, Dzirciema, Ķīpsalas un Āgenskalna apkaimē tiks mainīta adrese, portālu “La.lv” informēja Rīgas pilsētas būvvalde.

Adreses nomainītas tikai tiem īpašumiem, kam adreses atkārtojas, kā arī tiem, kam adrese nesaskan ar ielu, no kuras īpašumam var visātrāk piekļūt, jo valdība noteikusi, ka ēkām numuri ir jāpiešķir saistībā ar tuvāko ielu, no kuras tiek organizēta galvenā piebraukšana īpašumam. Tas nepieciešams, lai atvieglotu iedzīvotāju un viesu orientēšanos, kā arī palīdzētu ātrāk adresi atrast ugunsdzēsējiem, mediķiem un policijai.

Lēmums pieņemts 17.jūlijā pēc publiskās apspriešanas laikā saņemto iedzīvotāju viedokļu apkopošanas.

Par adreses maiņu savam īpašumam varēs uzzināt, apmeklējot būvvaldes mājaslapu, kur sadaļā „Adresācijas sakārtošanas projekts” ir pieejams „Adrešu meklētājs”.

Adrešu meklētājā, ievadot adresi vai zemes vienības kadastra apzīmējumu, iedzīvotājiem ir iespējams iepazīties ar informāciju par to, vai īpašumam ir veikta adreses maiņa un, ja ir, tad kāda adrese ir piešķirta.

Līdz adreses maiņai izdotie dokumenti, piemēram, Zemesgrāmatu apliecības, zemes robežu plāni, līgumi u.c. dokumenti, kuros fiksēta iepriekšējā adrese, pēc adresācijas maiņas joprojām būs spēkā, jo Zemesgrāmatu apliecībās īpašuma unikālais identifikators ir kadastra numurs, kas adresācijas maiņas projekta gaitā netiek mainīts, tādēļ atsevišķa izziņa par adreses maiņu nav nepieciešama, norāda būvvaldē.

Informācija par adrešu maiņu tiks nosūtīta apmēram 200 adresātiem, piemēram, Latvijas Pastam, preses abonēšanas centriem, nekustamo īpašumu apsaimniekotājiem, bankām, telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējiem, apdrošināšanas kompānijām utml. Ja ir iestādes, kuras vēlētos šādu informāciju saņemt elektroniski, tad nepieciešamas vērsties būvvaldē ar iesniegumu un būvvalde informāciju mainītajām adresēm nosūtīs visiem uzņēmumiem, kuriem adrešu informācija interesē.

Tomēr, lai izvairītos no pārpratumiem, būvvalde aicina iedzīvotājus pārliecināties, vai privātie pakalpojumu sniedzēji, ar kuriem iepriekš noslēgtas līgumsaistības, šo informāciju ir aktualizējuši. Tāpat iedzīvotājiem būtu vēlams pārliecināties, vai nav nepieciešams aktualizēt informāciju par deklarēto dzīves vietu, jo gadījumos, kad, piemēram, viena adrese ir bijusi vairākām mājām vai zemesgabaliem, datus par iepriekš deklarēto dzīvesvietu sistēmas automātiski nespēs atpazīt.

Pēc adreses maiņas iespējami ātrāk, bet ne vēlāk kā trīs mēnešu laikā pēc lēmuma par adresācijas maiņu publikācijas „Latvijas Vēstnesī”, ēku īpašniekiem vai to apsaimniekotājiem ir nepieciešams nomainīt un pareizā vietā uz ēkas fasādes uzstādīt jaunās adreses ēkas numura zīmes.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Cik Āgenskalnam ir apkaimju?

  2. Tas man atgādina krievu okupācijas gadus, kad reāla darba vietā varturi spēlējās ar šādiem niekiem. Ušakovs un viņa bars ir no tās pašas šlakas.

Draugiem Facebook Twitter Google+