×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
1. augusts, 2016
Drukāt

Rīgā mājās vienus atrod piecus un divus gadus vecus bērnus (1)

Foto- Rīgas pašvaldības policijaFoto- Rīgas pašvaldības policija

Policijas redzeslokā aizvadītās nedēļas nogalē nonāca divi mazgadīgi bērni bez vecāku uzraudzības, portāls “la.lv” uzzināja Rīgas pašvaldības policijā. Darbinieki devās uz izsaukumu Āgenskalnā, kur kādā dzīvokļa lodžijā atrodas apmēram piecus gadus vecs bērns, kurš sauc pēc tēva.

Ierodoties notikuma vietā, kārtības sargus sagaidīja izsaucējs, kurš norādīja uz lodžiju, kurā bija redzama maza meitene. No meitenes noskaidrots, ka viņa dzīvoklī ir atstāta viena kopā ar divus gadus veco brālīti. Ar bērnu vecākiem nebija iespējams sazināties. Izsaukti Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, kuri konstatēja, ka pie lodžijas nav iespējams piekļūt.

Pieņemts lēmums uzlauzt dzīvokļa durvis, taču tieši tobrīd ieradās bērnu māte, kura kārtības sargus ielaida dzīvoklī. Izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri apskatīja bērnus un konstatēja, ka hospitalizācija nav nepieciešama. Veicot pārrunas ar māti, kārtības sargi konstatēja, ka viņa ir alkohola reibumā. Sieviete paskaidroja, ka bērnus esot atstājusi vienus, jo gājusi pretī vīram, kurš atgriezies no darba.

Viens no bērniem ir kopīgs, taču vecākā meita ir no vīra pirmās laulības un paliek pie pāra brīvdienās. Tieši tobrīd istabā ienāca bērnu tēvs, kas apstiprināja sievietes teikto. Nekas neliecināja, ka bērnu tēvs būtu alkohola reibumā. Par notikušo no vecākiem pieņemtas liecības. Lietas materiāli nosūtīti Rīgas pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai izvērtēšanai.

Policija atgādina, ka vecāki vai personas, kuru aprūpē bērns nodots, nedrīkst atstāt nepieskatītus bērnus līdz septiņu gadu vecumam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. odžiju, kurā bija redzama maza meitene. No meitenes noskaidrots, ka viņa dzīvoklī ir atstāta viena kopā ar divus gadus veco brālīti. Ar bērnu vecākiem nebija iespējams sazināties. Izsaukti Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, kuri konstatēja, ka pie lodžijas nav iespējams piekļūt.
    —–
    Ja būtu ugunsgrēks, tad .. arī tik bolītu acis?

Draugiem Facebook Twitter Google+