×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
14. oktobris, 2015
Drukāt

Māris Antonevičs: Kāpēc izstāde par ­Ukrainu kļuva par skandālu? (65)

Foto - LETAFoto - LETA

Starptautiskā ceļojošā izstāde "Maidana cilvēki" Brīvības bulvāra alejā starp Merķeļa ielu un Elizabetes ielu.

Ir ne mazums stāstu par to, ka Krievijā publiska Ukrainas karoga vai kāda citas simbolikas demonstrēšana ir “tabu”. Par to pat var dabūt pantu “par huligānismu” vai – labākajā gadījumā – kampaņveidīgu nozākāšanu interneta sociālajos tīklos (tā gadījās, piemēram, dziedātājai Zemfirai – koncertā viņa bija pacēlusi virs galvas Ukrainas karogu, kuru pasniedza kāds skatītājs). Kijevas “Maidans”, ko ukraiņi dēvē par “sirdsapziņas revolūciju”, Krievijā tiek dēvēts par “antikonstitucionālu apvērsumu”, bet jaunievēlētais prezidents un parlaments – par “huntu”. Šie un arī vēl daudz naidīgāki apzīmējumi, pateicoties pusotru gadu ilgai televīzijas kampaņai, ir dziļi nostiprinājušies sabiedrības apziņā un, šķiet, izraisa tādus pašus nosacītos refleksus kā slavenajā zinātnieka Pavlova eksperimentā ar suņiem un zvaniņu. Tagad gan Krievijas TV Ukraina vairs nav tik aktuāla un tās vietu strauji aizņem Sīrijas tēma, bet refleksi jau nekur nepazūd.

Jā, bet Rīga taču nav Maskava, un te Ukrainas pieminēšanai it kā nevajadzētu radīt nekādu pretreakciju. Tāpēc arī izstādei Rīgas centrā, kas pozitīvā gaismā attēlo Ukrainas notikumus, nebūtu jākļūst par skandālu. Realitāte gan ir cita, un to jau agrāk pierādījuši dažādi socioloģiskie pētījumi. Piemēram, pavasarī publiskotā SKDS aptaujā noskaidrots, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina darbību pozitīvi vērtē 60,2% Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju. Iepriekš aptaujās līdzīgs noskaņojums atklājās arī tad, kad tika jautāts par Krievijas rīcību Ukrainā. Tai atbalstu bija izteikuši 43% aptaujāto Latvijas krievvalodīgo, bet Rīgā šis skaitlis bija vēl lielāks. Skaļākie tikmēr jau pastaigājās pa galvaspilsētas centru, saucot “Krima mūsu” un pieprasot “garantijas krievu valodai no Sevastapoles līdz Rīgai”. Vienlaikus no Latvijas politiķiem atskanēja mierinošas frāzes, ka nav pamata uztraukumam – jautājumi aptaujās neesot pareizi noformulēti un galu galā krievi taču varot atbalstīt Krieviju un Putinu, bet vienlaikus arī būt lojāli Latvijai. Kā mierinājums tapa valdības pasūtīts pētījums, kas uzrādīja pareizo ainu. Par to, ka tam bijusi arī slepenā daļa, par kuru sabiedrībai netika stāstīts, uzzinājām tikai vēlāk.

Izstāde “Maidana cilvēki” ir būtiska ne jau fotogrāfiju vai organizatoru dēļ, bet tādēļ, ka tā ir parādījusi Latvijas politisko ainu. Nekas nav mainījies, brūces ir vien vāji nopūderētas, bet pie mazākā satricinājuma pūderis var nobirt.

Uzbrukumi izstādei sākās jau pirmajās dienās, un tas bija signāls, ka Putina ideoloģijai uzticīgi kareivji Rīgā nesnauž. Sākotnēji gan uz aktīvu rīcību bija gatavas tikai padibenes, kas māk demolēt, lauzt un plēst. Vīri uzvalkos, kas “saskaņo” Rīgas un Maskavas laiku un diplomātiskā valodā to pasniedz publikai, vēl klusēja. Trūka argumentu, jo nevar taču vienkārši teikt, ka Ukraina nepatīk… Taču tad medijos parādījās ziņas par dažiem izstādes autora skandaloziem izteikumiem, un tas jau bija pietiekami labs iegansts, lai izvērstu kampaņu un mudinātu izstādi slēgt (tas nekas, ka pašā izstādē nekā naidīga nav). Iepriekš izteikumi par “okupantu deportāciju” bija meklējami kaut kur interneta dzīlēs, bet tagad tos tiražēja un izcēla priekšplānā. Citstarp, tie tika ilgstoši demonstrēti arī ekrānos “Rīgas satiksmes” mikroautobusos kā “jaunākās ziņas” (te rodas jautājums – kurš tad ir naida kurinātājs – tas, kurš izteicies, vai tas, kurš šos izteikumus tālāk tiražē). Pēc kārtējās izstādes demolēšanas Rīgas domes izpilddirektors paziņoja, ka to atjaunot vairs neļaus. Te atliek tikai atgādināt, ka jau minētajam Krimas aneksijas atbalstītāju mītiņam Rīgas dome šķēršļus savulaik nelika, lai gan tur naida kurināšana bija klātienē, nevis internetā piemeklēta.

Pievienot komentāru

Komentāri (65)

 1. Paradoksālākais šajā visā tas, ka “okupantus deportēt” taču var tikai uz Krieviju. Un tad rašistu sašutums ir vairāk kā neloģisks! Vai tad viņi nepriecājas par iespēju nokļūt savā sapņu zemē?

 2. Otro pasaules karu izraisīja divas nacistiskas valstis- sarkanā krievu un brūnā vācu. Vācu nacisms kā sērga šai karā tika uzvarēts,bet krievu-diemžēl,ne,un krievu nacisms kļūst arvien bīstamāks.

 3. nu nav ko brīnīties a tādiem ”grafistem”, paši latvieši vainīgi, ka šitādi burlakas te izauguši . jau sākot ar pelši un kalnbērziņu un beidzot ar godmani

 4. Raksta autoram nav nekādu iebildumu ne pret ko, kas Ukrainā noticis pusotra gada laika…ar vienu piebildi – ja to dara ukraiņi. Tad der gan kārtībsargu dedzināšana ar Molotova kokteiļiem, gan valsts iestāžu demolēšana. Tā vien liekas, ka pat tad, ja ukrainis čurās šim virsu , vienalga teiks – Dieva rasa.:)
  Izstāde bija apzināti provokatīva un pirms saukt cilvēkus, kam tā nepatika, par padibenēm, jāpainteresējas – kāpēc organizatoriem, izrādās, esot otrs komplekts. Tātad gatavojās provokācijām, bet paši nelikās ne zinis un neapsargāja. Kāpēc mūsu policistiem jāsargā bildes, kur notiek uzbrukums citas valsts kārtībsargiem?

 5. Nedaudz palasīju “grafista” sateikto .Izlikās pat ,ka kiriļicā raksta latvietis. Noteikti ne Krievijas krievs. Rakstītāja izteicienos virmo monarhisma atblāzma ,sociālistiskais taisnīgums , tipiska slāviskā mazvērtības kompleksu izpausme un slēpta putinisma pašapmierinātība ar cerību uz vietu pasaules lielvaru vidū . Grafists nav grāfs un tāpēc nebūtu jātic ,ka 1-2 % no pasaules skaitļiem ,izņemot atomieročus un naftu , var Krieviju pacelt lielvaru augstumos. Visa šī klaigāšana ir tīrs blefs ,bet blefo tie kam ir ko slēpt un ir no kā , vai par ko baidīties. Putinu neinteresē kādas tur rietumu “masas” ,viss ir vērsts uz valsts iekšiene dzīvojošo zombēšanu ,un tikai ar vienu domu ,saglabāt varu līdz kapa malai. Dažu Rīgā dzīvojošo iedoma ,ka demolēšana pilsētas centrā ir sasniegums un pozīcijas par labu Krievijai strikts apliecinājums , ir tikai pašapmāns. Diemžēl , jo atklāj tikai iedomu pasauli , ierobežotu domu , nenes ne mazāko labumu tai pašai krievzemei.

  • А вы философ или психолог, да? Вместо того, чтобы анализировать мою скромную персону, анализировали бы, собственно, суть статьи. А на графский титул я не претендую.

 6. absolūti tukša muldēšana un populiska demagoģija

 7. Kauna lieta, ka VALDĪBAS MĀJAS PRIEKŠĀ notiek tādas lietas! Policija ir nulles vērta, bail pat iedomāties, kas varētu notikt, ja Latvijā ienāktu zaļie cilvēciņi.
  Kauna lieta, ka Rīgas domē tik daudz Ušakova (kā Putina satelīta) līdzskrējēju – latviešu!
  Man patiešām par daļu no savas tautas paliek kauns.

 8. mazgadīgajiem nejēgām: līz 1917. gadam nebija ne atvijas, ne Ukrainas. Šīs teritorijas, kur taga ir Latvija un Ukraina, latviešiem un ukriem dāvāja vectētiņš Ļeņins pēc 1917. gada apvērsuma Krievijā.

  • tad krievi apstrīd ukraiņu tautas un tikai tajā kontekstā Ukrainas valstiskuma esamību.Man gan šķiet,ka ukraiņu ,tāpat kā latviešu tautas pastāvēja arī pirms vectētiņa Ļeņina un tāpat kā krieviem arī tām vienmēr ir bijušas tiesības uz savu valstiskumu savās apdzīvotajās teritorijās,neskatoties uz to patīk tas “lielajam brālim”vai nē.Tas,ka Krievija bija uzkundzējusies tām,nekādas ekskluzīvas tiesības uz mūžīgiem laikiem tai negarantē.Pie tam vēl 21.gadsimtā.Ne ukraiņi,ne latvieši taču nepretendē uz grafista dzimto sādžu,nez kāpēc viņš iecerējis,ka viņam ir visas tiesības uz mūsējo.

  • Neko krievi un deģenerātiskais sifilītiķis lenins latviešiem nedāvāja. No 1918.-1920.gadam notika karš starp Latviju un Krieviju. Latvijas armija šajā karā krievelēnus sakāva un krievu okupantus padzina no latviešu zemes. Krievi karā zaudēka un Miera līgumā pat ierakstīja, ka latviešu zemē vairs nebruks iekšā. Pagāja tikai 20 gadi un melīgie krievi iebruka Latvijā un to okupēja.
   Latvieši savu brīvību atguva karā lejot savas asinis. Arī Ukrainai ir tiesības un pienākums padzīt krievu okupantus no savas zemes un no Krimas tatāru zemes.

 9. Izstāde kļuva par skandālu, jo kozlovskis un ķuzis rīkojas bezatbildīgi, netiek galā ar saviem darbiem un padotajiem, un pēc intelekta neatbilst ieņemamajam amatam.
  Kad NA pieprasīs kozlovska un ķuža demisiju? Kur garantija, ka 18.novembrī kāds neuzbrūk lāpu gājiena dalībniekiem?? Es neticu, ka kozlovskis un ķuzis spēs nodrošināt kārtību. Es esmu noraizējies un pat pieļauju iespēju, ka pirms 18.novembra krievnacisti uzspridzinās Kārļa Uļmaņa pieminekli, lai tikai ieriebtu latviešu tautai.

  • redz, ko masveida šizofrēniskā histērija var izdarīt ar cilvēkiem. Kaut kādu ukraiņu bilžu dēļ esi gatavs savējos norakt. Izstādes mērķis sasniegts.
   Tādai izstādei NEBIJA jābūt tieši pie MK.

 10. Kur ir mūsu Ķuzis vai tā aizmidzis ka nevarēja nosargāt Maidanu.Kauns par tādu policiju.Kozlovskim arī nav laika jāvelk uz Latviju bēgļi.Pat kārtīgu atbildi uz žurnālistu jautājumierm nesaklausīju.Nu ko lai dzīvo krievu RĪGA.

 11. Demagoģijas pilotāža. Kūda Latvijas krievus pret latviešiem un gluži kā bēgošs zaglis kliedz – viņi vainīgi, viņi neļauj nomazgāt baltas labēja sektora noslepkavoto asinis un pelnus. Un paldies RD, ka neļauj!

  • tad tu neraudi par tiem krievu puišiem,kuri 200.kravas veidā atgriežas Krievijā vai paliek samesti grāvjos vai ūdenstilpnēs?Vai pie tā ar vainīgs “labējais sektors”,kurš viņus ar varu ir ievilcis Ukrainā? Tāda padārga cena par “krimnaš”.

  • Latvijas krieva mazdēls Atbildēt

   Nejauc 2 lietas – ir krievi Latvijas pilsoņi ( šie krievi vai šo krievu senči bija 18.novembra Latvijas pilsoņi) un ir krievi okupanti (starp okupantiem ir arī citas tautības, bet Latvijā vairums okupantu ir krievi), kuri te radās tāpēc, ka krievu pasaule okupēja Latviju. Un šiem okupantiem dzimst jauni okupantēni, jo okupanta statusam nav noilguma (naturalizētie okupanti tikai 4.maija režīma izpratnē ir pilsoņi, bet 18.novembra Latvijas izpratnē viņi ir un paliks okupanti).
   Un pastāsti kā krievu okupanti no savām rokām nomazgās latviešu, leišu, igauņu, čečenu, tatāru, ukraiņu, gruzīnu, somugru un vēl vismaz 100 tautu asinis?? Kāpēc krievu okupanti novērš uzmanību no sevis un saviem noziegumiem pret cilvēci, un kliedz, ka maidans slikts, Ukrainā valda hunta, Latvijā atdzimst fašism un latvieši kurina nacionālo naidu?

   • Интресный какой внучек. Смесь манкурта, павлика морозова и власовца. Ну очень интересный экземпляр.

    • Tu arī esi etniski interesants – pārkrievots somugrs ar tatāru un mongoļu gēniem.

     • Ой, да вы на себя лучше посмотрите, чистокровный вы наш. Ржу не могу!

 12. Rīga nav Maskava, bet Rīga ir pilsēta, kurā gandrīz puse iedzīvotāju dzīvo Maskavas dezinformācijas līdzekļu pavadā.

 13. Antoneviča raksta jēga ir atgādināt,kāda sociālā vide iedibināta Rīgā.Izmaiņas nākotnē būs tikai tādas,ka vizuāli tā kļūs līdzīga Groznijai,bet mēra amatā redzēsim krieviski runājošu muslimu.

 14. Kam gan mums tāda DP, ja tā neredz noziedzību savā degungalā un nespēj prognozēt pretvalstisko elementu darbības, pat pēc pirmajiem signāliem. Tā uzliek klapes uz acīm un ausīm. Tā vien rādās ka tur sēž Maskavas kažociŅi un par mūsu nodokļu naudiņu pilda Maskavas pavēles. Bet valdība klusē, jo tās viedoklis arī sakrīt ar Maskavas viedokli. Kad latvieši vienreiz sapratīs ko ievēl Saeimā?

 15. Vai mūsu “varneši” nav atkal kādu noziedzīgu “līgumu” slepeni noslēguši, ja atkal no samazgām uzpeldējis tāds “grafists” ?
  Varbūt, ka no DP datora te ņirgājas ?

  • Что, страшненько тебе?! Don’t worry, be happy!

  • Kā māku, tā maunu ... Atbildēt

   Grafisti neuzpeld – tie vienmēr te bijuši, kopš pēc 45-tā salīda deportēto dzīvokļos un uzvalkos. Un tā ir suga, kas savu drosmi un Impērijas mīlestību radusi paust, pieķēzot internetu.
   Kādēļ letiņu portālos? Tā taču vairāk adrenalīna biksēs …

   • Не угадал. Да и с математикой у тебя плохо, ты хоть возможный возраст прикинь, мне же не 90 лет. В таком возрасте по клавиатуре не стучат, о боге думают, в лучшем случае.

    • Grafist, tu nesaprati. Tas nav vecums; tie ir gēni. Tā laikam ir varena izjūta – būt ATBRĪVOTĀJAM jau otrajā vai trešajā paaudzē?
     Un kā ar adrenalīnu?;-))))

     • Во как. А что, стиль жизни и стиль мышления человека передаётся на генном уровне? А адреналина мне и на работе хватает.

 16. Vismaz Latvijas Avīze jau nu varēja no komentāriem aizvākt tos, kas latviešu valodu nelieto un raksta valodā, kura mūsdienu pasaulē noder tikai tad, kad zaporožecs jālabo. Citādi iznāk, ka arī LA ir bezspēcīga pret putinistu hibrīdkaru.

  • Но тогда это будет чистой националистической цензурой. А как же декларируемая свобода слова?! У вас в самой конституции написано – цензура запрещена! То есть вы, против конституции?

 17. Повторю то, что писал вчера на другой ветке. Специально для Мариса, вот о чём ему бы следовало подумать, да и другим тоже.
  Пропагандировать идеи майдана в стране, с ярко выраженными двумя общинами, у каждой из которых есть серьёзные претензии к другой, это всё равно, что поджигать бочку с порохом и надеяться, что взрыва не будет. Глупо и безответственно!
  Господин Ринкевич конечно отличается «оригинальностью», но патронировать такое мероприятие – это большая ошибка. Поддержав выставку, г.Ринкевич поддержал тем самым идею вооружённого свержения законно избранной власти в Латвии. Не больше, не меньше.

  • neesmu pamanījusi,ka tad,kad par latviešiem ņirgājas girsi,osipovi,ždanokas,gaponenki,lindermani-grafists nekad neatceras par” ярко выраженными двумя общинами” ar visām no tā izrietošajām sekām.Laikam jau tās tiesības nodarboties ar naida kuršanu ekskluzīvi ir piešķirtas tieši tai ” kopienai” ,kurai it kā šajā zemē nedrīkstētu būt NEKĀDAS tiesības,jo viņi un viņu senči te ir ieradušies nelikumīgi un patiesībā viņiem jau 25 gadus vajadzēja atrasties aiz Zilupes,nevis vazāties pa Rīgu.Tad arī nebūtu Latvijā nekādu divu kopienu.

   • То есть по существу вам возразить нечего. Вы утверждаете, что именно мы занимаемся разжиганием ненависти?! Очень интересно. А вы, значит, все чистые и пушистые? А перечитайте сами свой комментарий. Вы призываете к этническим чисткам в чистом виде! А это, между прочим, статья. Гражданами страны являются люди самых разных национальностей. А вы призываете лишать людей прав и высылать из страны только на основании их национальности! Вы просто дурак и провокатор!

    • Kurā vietā tieši es ” prizivāju” uz tām ” etņičeskajām čistkām” ?Bet tā-tu varbūt apgalvosi,ka esi Latvijā ieradies likumīgā ceļā ar iebraukšanas vīzu un Latvijas valdības akceptu?

     • Так это напрямую вытекает из сути вашего комментария! А в Латвии я уже очень давно, и вполне на законных основаниях, в соответствии с действовавшими в то время законами и правилами и в рамках единой страны, да ещё по приглашению местного предприятия. У меня и документик сохранился. А то что вы и ваши политики с историками, теперь задним числом пишите новую, выгодную именно вам историю Латвии, так это ваша проблема, не моя.

  • Что в Латвий две общины ты прав, одна латыши и вторая жиды.А если попадается русский то это недоразвитые гены у него.Ведь во главе всех митингов и беспорядков стоят жиды Гирдс ,Жданок(Хесина), Плинер и многие их сородичи.

  • Es tiešām kiriļicu un krieviski nemāku. Tas, ka uzbāžaties ar savu krievu valodu, liecina tikai par impērismu nevis demokrātiju. Bet, ja vēlme ir sevi uzbāst, tad neko vairāk par naidu pret sevi un līdzīgiem iegūt nevar!

   • Вот вас кто то насильно заставляет читать или писать по русски? Нет. Тогда к чему обругивание и обвинения. Не нравится, не читайте. Не владеете русским языком, ваши проблемы. Пишите по латышски, я его понимаю достаточно хорошо. Bet, man ir tāda sajūta, man liekos, ka kaut ko krieviski jūs taču saprot. Vai ne?

 18. Kas gan te nesaprotams,” Krima mūsu “,bet Rīga jau par trīs ceturtdaļām mūsu.Sarkanā migla tik ātri vis neplēnē,Rīgu tā ir pārklājusi uz ļoti ilgiem(lai neteiktu visiem) laikiem.Bet nekeņķējieties (nesapriecājieties),latvietība no tā ne nieka nepazaudēs,tā bija ,ir un būs.

  • Nu, par to, ka tagad Latvijas galvaspilsēta ir Rignaš, jāsaka paldies vispirms pašiem latviešiem, kas nepiecēla pakaļas un neaizgāja nobalsot pret sovoku laišanu pie varas Rīgā. Un tikai tad Vienotībai, kas šajos skandālos klusē kā beigta zivs.

 19. “Uzbrukumi izstādei sākās jau pirmajās dienās, un tas bija signāls, ka Putina ideoloģijai uzticīgi kareivji Rīgā nesnauž.”
  ================================================================
  Maidanizācijas ideoloģijai uzticīgie sēž siltos kabinetos, iemalko gorilku un raksta sirdiplosošus komentārus….Šito veiklo gājienu jau viens otrs pieredzēja 1988. – 1991.gg. – tagag vairs uz plika āķa meļņikovieši&antanavičusi nevienu neuzķers. Gribi rīkot provokāciju – nolīgsti apsardzes firmu uz 24h. Skopais maksā dubultā!

  • “Provokācija” ir izdevusies. Ja būtu apsardze, tad “provokācija” nebūtu tik skaļa un vērienīga. Katrā ziņā latvieši ir ieraudzījuši, ka okupantiem dzimst jauni okupantēni, kuri ienīst latviešus un kuri gaida X stundu, kad kopā ar nacistu putinu varēs pret latviešiem veikt genocīdu kā to 1940.gadā un no 1944.-1991.gadam darīja “vecie” okupanti un kolonisti.

 20. Krievu pasaule - noziedznieku banda Atbildēt

  Krievu pasaule 1918.gadā iebruka Latvijā (par laimi 1920.gadā latvieši asiņaiņajā karā krievu pasauli uzvarēja un uz dažiem gadiem patrieca no Latvijas), bet jau 1940.gadā krievu pasaule atgriezās un veica Latvijas okupāciju. Okupācija ir noziegums pret cilvēci. Tātad krievu pasaule ir noziedznieku organizācija, kas veic noziegumus pret cilvēci (genocīds pret čečeniem, Krimas tatāriem, ukraiņiem, leišiem, igauņiem un vēl vismaz 100 tautām). Krievu pasauli ir jātiesā. Krievu pasaulei jāaizvācas no svešām zemēm un jāiznīkst, jo arī Maskavija nav krievu pasaules daļa – Maskavijas zemes kādreiz piederēja somugriem, bet arī pret somugriem krievu pasaule veica un joprojām veic genocīdu.

  • Остыньте, голубчик. Нет такой организации, нету. Так что успокойтесь и не исходите желчью. Вредно для здоровья. Влияет на мозговую деятельность, ибо вы несёте чистый бред. Угу, как сивая кобыла.

   • Ne tu mani taisīji, ne tu mani regulēsi. Poņatno?

    • А что, вы нуждаетесь в регулировке? Открутить надо чего-нибудь или приделать что то? Так вы не стесняйтесь, могу помочь.

  • grafists - krievu pasaules noziedznieks Atbildēt

   Как для Киевской Руси, так и для Золотой Орды Москва была вассалом и дремучей провинцией, которая обязана им своим существованием и развитием.
   Именно поэтому кремлевские политики так настойчиво пытаются всех убедить, что у украинцев до СССР своей государственности не было.

   • Надо же, какое откровение, какие глубокие исторические изыски. Просто обалдеть. В то время, мы были одним народом и говорили на одном языке. Об этом даже название говорит, Русь. Так то. А отдельной государственности у украинцев не было, увы, но это факт.

 21. Katru reizi, kad Latvijā valdošais pārkrāsotais padomju režīms parāda savu prokremlisko būtību, nez kādēļ visi brīnās. Muļļāšanās ap čekas maisiem, okupācijas muzeja pārbūvi, uzturēšanās atļauju tirgošana, krievvalodīgo “integrācijai” iztērētie miljoni un vēl desmitiem citu kremlim vajadzīgu lietu arvien no jauna presē un iedzīvotājos izsauc izbrīnu un neizpratni. Bet nav te nekā par ko brīnīties, vai neizprast. Padomju laiki Latvijā turpinās. Tie, kas valdīja, turpina valdīt.

 22. Kāds tur brīnums par krievvalodīgiem, ja mūsu! valsts ģenerālprokurors prasa stingri sodīt cilvēku, kas atļāvās traucēt mītiņu par godu “krim naš”, norādot tiesai, ka tādam piemērojams bargs sods.

 23. Okupantiem citas tautas – šoreiz ukraiņu – brīvības alkas ir kā dadzis acīs. To liecina arī Saskaņa un tās līgums ar Putina partiju… Tā nav Latvijas krievu partija, kā 20. gados ,bet cilvēku kopa , kura gaida ”atbrīvošanu” no latviešiem – ukrainis ukrainā fašists, latvietis Latvijā fašists, bet kar ir krievs Latvijā??? Vai Vācijā, vai Lielbritānijā?
  Galvenā vaina Latvijas politiskajai elitei ir Nirnbergas II tiesas pār komunistiem negribēšana. Savulaik Nirnberga I fašistu lietas visas salika pa plauktiņiem.

 24. ” Iepriekš izteikumi par “okupantu deportāciju” bija meklējami kaut kur interneta dzīlēs, bet tagad tos tiražēja un izcēla priekšplānā.”
  ================================================================
  Tagad priekšplānās ir kompensācijas piedzīšana (>1 000 000 – !) no Rīgas Domes.
  Mācās, študenti antonaviši – sk./ klausieties interviju Radio Baltkom You Tube:
  Один из авторов выставки “Люди Майдана” Сергей Мельникофф в программе “Разворот”

  • Žēl ka Yotube video ir mazliet par garu (+-30min), ne visi gribēs tik garu klipu skatīties, tie kuri noskatīsies, viņu domas par Maidāna izstādi manīsies diametrāli pretējā virzienā!

   • Nē, nemainīsies! Es noskatījos gan interviju Radio Baltcom, gan YouTube sižetu Рижский бальзам для Кремля.
    Es tikai varu pievienoties Meļnikova sacītajam: “Ja kādam patīk tā sauktā krievu pasaule, lai atceras par tās iecienītāko transportēšanas veidu – lopu vagonus, kuros iebraucēju mātes un tēvi izsūtīja vietējos iedzīvotājus uz Sibīriju. Varētu izmantot atkal šo transporta veidu, lai viņus aizsūtītu atpakaļ, un es vēl to saku maigi. Šeit nav vietas tā sauktajai krievu pasaulei,”
    “Kāpēc tā sauktā krievu pasaule pretojās? Tāpēc, ka tā sastāv no bendēm un krāpniekiem, viņiem patīk zagšanas shēmas. “

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kusties, kusties!

Valsts finansiāli atbalstīs pedagogu algu celšanu tikai tajās pašvaldībās, kas sakārtos skolu tīklu, uzsver izglītības ministrs Kārlis Šadurskis. Intervijā LTV ministrs teica, ka valdība pildīs solījumu – ja pašvaldības būs ietaupījušas līdzekļus ar skolu tīkla reformēšanu, tad valdība pretī liks līdzvērtīgu summu, lai varētu nodrošināt skolotāju algu palielināšanu. Realitātē tikai 18 pašvaldībās esot notikusi reāla skolu tīkla reorganizācija ar summāro ietaupījumu 2 – 3 miljoni eiro, kas ļoti būtiski atpaliekot no cerētajiem nepilniem desmit miljoniem eiro, kam valsts bijusi gatava likt pretī līdzvērtīgu summu, skolotāju algu palielināšanai kopā nodrošinot 19 miljonus eiro. Pēc Šadurska vārdiem, pašvaldībās, kur ir notikusi skolu reorganizācija, pedagogu algas būšot ievērojami lielākas par 710 eiro par slodzi un varētu būt robežās no 750 līdz nedaudz vairāk par 800 eiro par slodzi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+