×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2015
Drukāt

Agris Liepiņš: Rīga – mazā Parīze ar tādām pašām integrācijas problēmām (14)

Foto: AFPFoto: AFP

Pēc traģiskajiem notikumiem Francijas galvaspilsētā vairāki eksperti – gan politologi, gan islāma reliģijas pētnieki – atzīst, ka musulmaņu integrācija rietumvalstīs ir izgāzusies un šobrīd vairs nevar noliegt acīmredzamo – multikulturālisma integrācijas idejas ir bezperspektīvas.

Kāpēc tiek uzsvērta integrācijas izgāšanās? Ļoti vienkārša iemesla pēc – terora aktus nesarīkoja no tuksneša atbraukuši fanātiski islāmticīgie. Par asinspirti parūpējās Francijā mītošie imigranti trešajā paaudzē. Ļaundari bija dzimuši Parīzē, auguši starp eiropiešiem, bet nebūt nedomāja atzīt par savām Eiropā pieņemtās vērtības un nevēlējās integrēties valstī, kura deva viņiem jumtu virs galvas, darbu un pilsoniskās brīvības.

Runājot par integrāciju, Latvijā ir ļoti līdzīgas problēmas, vienīgi integrējamie ir no cita reģiona. Latvijā ir ļoti liela krievu imigrantu kopiena, kura te ieradās padomju laikā. Ja par atskaites punktu ņem viņu ierašanās gadu, tad tā jau ir trešā, varbūt pat ceturtā paaudze, bet, ja skaitām no Latvijas neatkarības atgūšanas dienas, tad izaugusi viena paaudze. Liela daļa no krievu kopienas nedz domā, nedz grib integrēties mūsu valstī. Viņi skatās Krievijas televīzijas kanālus, par Latvijas Republikas naudu uzturētajās krievu skolās izmanto Krievijas vēstniecības piegādātos mācību materiālus, un daži jaunieši pat brauc uz Krieviju, lai tur piedalītos kaimiņvalsts militarizētajās jauniešu nometnēs. Austrum­eiropas politikas pētījumu centra vēsturnieks Ainārs Lerhis min šādu faktu: “Latvijā šobrīd ir izveidotas Krievijai lojālas ietekmes struktūras – sabiedriskās organizācijas Krievijas vēstniecības Latvijā paspārnē. (..) Fonds “Russkij mir” piešķir grantus skolotājiem un skolām ārvalstīs. (..) Par šo naudu ir izdoti metodiskie ieteikumi Latvijas krievu skolu skolotājiem.” Daļa krievu kopienas dzīvo iekapsulētā vidē un skābekli saņem pa Krievijas zondi.

Pēdējos gados Putina režīms ir radījis ideoloģisku konceptu – “Krievu pasaule”. Pie tās tiek pieskaitīti ne vien ārpus Krievijas mītošie krievi, šai pasaulei piederīgi ir visi, kas simpatizē Krievijai un uzlūko Krieviju kā savu garīgo centru. “Krievu pasaules” ideologi runā par krievu zemju atkalapvienošanu, krievu tautas īpašo misiju un atšķirīgo ģenētisko kodu. Pēc Krimas aneksijas un Krievijas karavīru iebrukuma Ukrainā ir skaidri pateikts – “krievu pasaules” atkalapvienošanas vārdā ir pieļaujama militāra iejaukšanās un terora akti. Kremļa kontrolētajos televīzijas kanālos naids un agresivitāte pret tiem, kuri nav kopā ar “krievu pasauli”, līst pāri malām. Retorika atgādina Staļina laika propagandu, Krievijai visapkārt dzīvo fašisti. Naids pret pārējām Eiropas tautām tiek sludināts katru dienu, vien galīgi naivam cilvēkam var likties, ka nākotnē tam nebūs seku. Ka ārpus Krievijas mītošie tautieši, “krievu pasaules” propagandas apdullināti, ilgstoši saglabās tolerantu attieksmi pret savām mītnes zemēm.

Latvijai vajadzētu izanalizēt radušos situāciju un sākt beidzot rīkoties. Beigt cerēt uz sveštautiešu labprātīgu integrēšanos (kaut atsevišķi pozitīvi piemēri, nenoliedzami, ir) un izstrādāt daudz nopietnākus kritērijus tiem nepilsoņiem un Krievijas pilsoņiem, kuri vēlas dzīvot Latvijā. Beigt finansēt no valsts budžeta skolas ar krievu mācību valodu, daudz aktīvāk veicināt sveštautiešu atgriešanos viņu etniskajās dzimtenēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. … ‘Nepateiciba ir pasaules alga.’

  … Un to, luk ari musu nomenaklaturas komunistu ideologijas zombetie, modernie izlietojamie liberastu idini un globalistu uzpirktie kosmopolitani nevelas vai nedrikst macities un pielietot …

  … Vieniga ceriba, ka tikumigas latviesu tautas gudribas pura mantojumi parspes kristietibas un globalisma propagandas iespaidus uz vecako paaudzi un jauna spes saprast, ka pasaule valda ari Dabas likums- PASPALIDZIBA/ DDD !

  Dievins deva, Dievins deva:
  Dievs roka neiedeva;
  Vajag caklu roku, kaju,
  Vajag gudra padomina. T.Dz.

 2. JO ILGĀK NOTIEK OKUPĀCIJA,JO LIELĀKAS TIESĪBAS IEGŪST OKUPĀCIJAS LAIKĀ IEPLUDINĀTIE OKUPĒTĀJVALSTS PILSOŅI,JO VIŅI SAKA, ŠI ZEME IR MŪSU, PAR ŠO ZEMI MŪSU VECTĒVI KAROJA, ATBRĪVOJA NO FAŠISTIEM,ŠEIT ESAM DZIMUŠI, ŠEIT ATDUSAS MŪSU VECTĒVI, MĒS LEMSIM ŠĪS ZEMES LIKTENI.BET VIŅI NESAKA, KA 1940.GADĀ LATVIJA TIKA NO VIŅU VECTĒVU UN TĒVU ZEMES PILSOŅIEM OKUPĒTA,LATVIJĀ SĀKĀS BAIGAIS GADS,NEVAINĪGI CILVĒKI TIKA NOŠAUTI,MOCĪTI, DEPORTĒTI.JO ILGĀK LAUPĪTĀJS PATUR NOLAUPĪTO,JO LIELĀKAS TIESĪBAS VIŅAM UZ TO RODAS.

  • PILNĪGI PAREIZI, MUMS JĀPIEPRASA RINKĒVIČAM GRIESTIES ANO UN KOPĀ AR MŪSU OKUPĀCIJAS LĪDZVAINĪGAJĀM (ASV un ANGLIJA) VALSTĪM PANĀKT DEOKUPĀCIJAS SĀKŠANU. Ceru, ka pēc manas prasības IESNIEGUMĀ LPRA priekšsēdis GUNĀRS RESNAIS IZPILDĪS SAVU PIENĀKUMU un pieteiks Rīgas domē mītiņu pie Okupācijas muzeja 9. maijā un tad VISI ATBALSTĪSIM PIEDALOTIES !

 3. Ja kas, es nu toč neesmu čārlijs.

 4. Судя по фотографии, автор человек уже состоявшийся, седой вон даже. Наверняка, в советское время ходивший в школу и учившийся на родном языке, да и высшее образование (бесплатное!) также получивший в то время. Откуда же столько нацисткой идеологии?
  Да перестаньте вы уже стесняться, говорите прямо. Восстановим концлагеря и газовые камеры, и всех русских туда, раз они такие нехорошие и интегрироваться не хотят. Так что ли?
  Автору следует поразмыслить о том, русская община тоже наполняет бюджет страны, и может быть даже в большей степени чем вы. И что давно уже нет специальных русских школ, а есть школы нацменьшинств с разным языком обучения и т.д. и т.п.

 5. Tā jau tas ir, tikai, atšķirībā no rietumvalstīm, okupācijas laikā te sabraukušie krievi, tai skaitā militārpersonas, nav imigranti. Viņus te nelikumīgi ir nometinājusi okupācijas vara, bez Latvijas valsts atļaujas.Viņi ir kolonisti un okupanti,kuriem ir jāatgriežas savā etniskajā dzimtenē.

 6. ,,Atsevišķos ,, ekstrēmistus Francijā radījis džihāds,kas ir ,,musulmaņu pasaules,, bruņotas izpausmes veids pret t.s. neticīgiem visā pasaulē.Putina jaunradītā ,,krievu pasaules,, džihādisti,, ir ,,zaļie cilvēciņi,,,bet neticīgo vietā ir izdomāti nacionālisti vai ,,fašisti,, ar kuriem ir,, pilna,, Latvija ,Igaunija,Lietuva,Ukraina,Gruzija,Polija,kurām var pievienoties citas valstis,kuras krievija uzskatīs par nelojālām.
  Zaļie cilvēciņi pašlaik ir,, humānāki,, par džihādistiem ,galvas kameru priekšā nevienam negriež.

 7. Labs raksts! paldies! Atbildēt

  Paldies!

 8. Gribētos dzirdēt no Liepiņa kunga kritiķiem, kas viņa rakstā ir meli: viņi skatās Krievijas televīzijas kanālus, par Latvijas Republikas naudu uzturētajās krievu skolās izmanto Krievijas vēstniecības piegādātos mācību materiālus, un daži jaunieši pat brauc uz Krieviju, lai tur piedalītos kaimiņvalsts militarizētajās jauniešu nometnēs?

 9. nē, nav tāda paša Atbildēt

  Francija ir brīvprātīgi (un vieglprātīgi) laidusi iekšā miljoniem imigrantu, Latvijai nebija nekāda izvēle.

  • Francija taču laiž no savām kolonijām ,tos cilvēkus pat daļēji varētu uzkatīt par Francijai piederīgiem. Krievija taču arī ņem pretī visus bijušos PRSRS piederīgos Latvietim dzimušam PSRS nebūtu īpašas grūtības iegūt Krievijas pilsonību. Krievija taču sevi pasludināja par PSRS mantinieci. Lielbritānija pilna ar indiešiem un pakistāniešiem ,arī bijušas kolonijas. Pat Japāna korejiešusuzskata par savējie.

 10. Liepiņa kungs, jūsu argumentācijas metodes ļoti atgādina tās, ar kādām strādā Krievijas propagandas mašīna – atšķiras vien saturs. Pagrābt kaut kādus pāris faktus un demagoģiski interpretēt savu ideju pamatošanai. Sakiet, kāds sakars “integrācijas problēmām Francijā” ar atsevišķu ekstrēmistu šausmu darbiem? Ja nu kāds ekstrēmistisku ideju pārņemts psihiski nelīdzsvarots latvietis pastrādātu terora aktu, vai, sekojot jūsu loģikai, jūs pasludinātu “Latvijas valsts ideju” par izgāzušos? Varbūt atminaties, ka pirms pāris gadiem atklājās, ka grupējums “Nacionālsociālistikā pagrīde” Vācijā noslepkavojis 10 cilvēkus rasistisku motīvu vārdā. Šie teroristi bija vācieši nevis trešajā, bet varbūt pat 12. paaudzē. Tātad vāciešu “integrācija” ir bezperspektīva? Un ja jau jūs runājat par “rietumvalstīm”, tad kādreiz pamēģiniet palasīt un paskatīties, ko tajās raksta avīzes un rāda TV, un tad jūs sev par brīnumu varbūt uzzināsiet, ka tieši šī pašlaik ir šo valstu lielākā rūpe – nepieļaut, ka cilvēki neiedziļinās, ka šos terora aktus cilvēki savos prātos saista ar islamu un imigrantiem kopumā, jo tam var būt bīstamas sekas. Bet es saprotu – jums tā Parīze tik vien vajadzīga, lai ko jaunu piekabinātu teksta ievadā un tad maltu veco, nodrillēto ultranacionālisma plati.

  • PALDIES LIEPIŅA KUNGAM ! Jūs pat baidāties nosaukt savu vārdu, jo acīmredzot est no okupantu vidus, kuriem faktiski neinteresē integrācija, jo nav jau ko integrēt, tas ir tikai pārkrāsoto komunistu izdomājums, lai netiktu novērstas OKUPĀCIJAS SEKAS. kamēr integrējamie nebūs piebeiguši visus latviešus un okupantu – krievu valoda nebūs valsts valoda par zaļajiem putiniešiem ir jādomā. Piektā kolonna jau tika atstāta tikai lai atjaunotu LIELKRIEVIJU. Pareizs ir BONDA komentārs. IR JĀBEIDZ MUĻĶOT TAUTU UN JĀBEIDZ”INTEGRĒT”, BET STEIDZĪGI STARPTAUTISKI JĀNOVERŠ OKUPĀCIJAS SEKAS LATVIJĀ !!! 9.MAIJĀ JĀBŪT PIKETAM PIE OKUPĀCIJAS MUZEJA !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+