Latvijā
Rīga

Rīgā mediķi atdzīvinājuši divus bezsamaņā atrastus vīriešus0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Ivars Soikāns

Šo ceturtdien, 5.jūlijā, Rīgā mediķi atdzīvināja divus bezsamaņā atrastus vīriešus, aģentūrai LETA pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Sarmīte Skujiņa.

Vienā no gadījumiem guļam bezsamaņā tika atrasts 34 gadus vecs vīrietis. Mediķi konstatēja, ka vīrietis neelpo un viņam nav pulsa, bija dzirdama arī gārgšana. Mediķi sāka atdzīvināšanas pasākumus, kuru veikšanā pievienojās arī ārsta speciālista brigāde. Mediķiem izdevās atjaunot vīrieša sirdsdarbību, un viņš tika nogādāts slimnīcā.

Vienlaikus mediķi palīdzību sniedza 46 gadus vecam vīrietim, kurš iepriekš bija kritis un sasitis galvu, bet vēlāk atrasts guļam gultā bez samaņas. Vīrietim bija iestājusies klīniskā nāve, tāpēc mediķi nekavējoties sāka atdzīvināšanas pasākumus, kuri bija sekmīgi, jo izdevās atjaunot vīrieša sirdsdarbību. Arī šajā izsaukumā darbojās divas mediķu brigādes, tostarp ārsta speciālista brigāde.

Jau ziņots, ka kopumā NMPD aizvadītajā diennaktī saņēma 1013 izsaukumus, no kuriem 181 bija saistīti ar traumām vai negadījumiem.

LA.lv