×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. oktobris, 2015
Drukāt

Rīgā nākamgad varētu paaugstināt pašvaldības līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (no labās) un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards sarokojas tikšanās laikā, kurā pārrunās bērnudārzu jautājumu kontekstā ar valdības lēmumiem.

Rīgā nākamgad varētu paaugstināties pašvaldības līdzfinansējums bērniem, kuriem nav vietas pašvaldības bērnudārzā un kuri apmeklē privāto pirmsskolas izglītības iestādi.

Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) šodien pēc tikšanās ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu (VL-TB/LNNK) medijiem pavēstīja, ka, ņemot vērā, ka no nākamā gada objektīvu iemeslu dēļ pieaugs izmaksas par bērna uzturēšanos pašvaldības dārziņā, ir plānots paaugstināt arī pašvaldības līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem.

Ja patlaban šis līdzfinansējums ir 132 eiro apmērā, no nākamā gada tas būs vismaz 160 eiro. “Mēs esam ar abām rokām par to, lai attīstītos privātie bērnudārzi,” uzsvēra Ušakovs, norādot, ka Rīgas domei simpatizē ideja par privāto bērnudārzu līdzfinansēšanu.

Sadarbībā ar ministru gan tiks vērtēti arī citi tehniski un finansiāli risinājumi, kā mazināt rindas pašvaldībā.

Šodien tikšanās laikā pārrunāta rindu problēma Rīgā un ministrs ar mēru vienojušies, ka sadarbosies, lai izstrādātu metodiku, kā pašvaldības līdzfinansē bērnu skološanu privātajos bērnudārzos, informēja Gerhards. Patlaban Saeimā ir iesniegti grozījumi Izglītības likumā, un, ja tie tiks atbalstīti, Ministru kabinetam būs jāizstrādā metodika līdzfinansējuma piešķiršanai.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā aģentūru LETA informēja, ka patlaban norit darbs pie nākamā gada pašvaldības budžeta sagatavošanas un šajā procesā
arī tiek ņemts vērā fakts, ka līdzfinansējuma palielināšanai būs nepieciešams atvēlēt papildu līdzekļus. Par konkrētām summām gan vēl ir pāragri runāt.

Jau ziņots, ka valdībā atbalstīts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) priekšlikums, ka no nākamā gada izmaksas par bērna pieskatīšanu privātā bērnudārzā vai pie aukles turpmāk gulsies uz pašvaldību pleciem. Secināts, ka valsts atbalsta programma trīs gadu laikā savu mērķi nav sasniegusi un rindas uz vietu pašvaldības bērnudārzos nav likvidētas.

Šis lēmums raisījis neizpratni sabiedrībā, kā arī nosodījumu.

Tāpat VARAM ir sagatavojusi grozījumus Izglītības likumā, paredzot, ka pašvaldībai ir jāsedz izmaksas privātajam pakalpojumu sniedzējam, ja iestādē pirmsskolas izglītību valsts valodā apgūst bērns, kurš ir sasniedzis pusotra gada vecumu, ir deklarēts attiecīgajā administratīvajā teritorijā un kuram pašvaldība nenodrošina vietu pašvaldības bērnudārzā. Šī norma darbojas arī gadījumos, kad bērns saņem uzraudzības pakalpojumu. Izmaksas pašvaldībai jāsedz tādā apmērā, kas atbilst vienam izglītojamajam pirmsskolas izglītības programmā nepieciešamajām vidējām izmaksām attiecīgajos bērnudārzos.

Ar grozījumiem arī plānots noteikt, ka pašvaldības atbalstu nepārtrauc, ja bērnam rakstiski piedāvāta vieta pašvaldības bērnudārzā, bet vecāki no šīs vietas ir atteikušies. Vienlaikus gan šī brīvā vieta netiek saglabāta – to var piedāvāt citam bērnam.

Ziņots arī, ka Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) izdevusi rezolūciju, kurā uzdod Gerhardam organizēt tikšanos ar tām pašvaldībām, kurās joprojām saglabājušās rindas uz vietu bērnudārzā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+