×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. decembris, 2012
Drukāt

Rīga nākamgad veselības veicināšanai tērēs 204 000 latu

izmeralet_5926366

Veselības aprūpes pieejamības nodrošināšanai un veselības veicināšanai Rīgas pašvaldība nākamgad paredzējusi 204 069 latus, par kuriem tiks īstenoti gan HIV profilakses pasākumi, gan atbalstīti tuberkulozes slimnieki, gan veiktas citas aktivitātes dažāda vecuma rīdzinieku zināšanu un veselības uzlabošanai.

Labklājības departamenta Veselības pārvaldes priekšniece Irēna Kondrāte 18.decembrī Sociālo jautājumu komitejas sēdē norādīja, ka šis finansējums nākamgad tiks izlietots atbilstoši šogad apstiprinātajai Rīgas pašvaldības sabiedrības veselības stratēģijai “Veselīgs rīdzinieks veselā Rīgā” no 2012. līdz 2021.gadam.

HIV profilaksei un psihosociālajiem pakalpojumiem 2013.gadā paredzēti 53 369 lati, par kuriem no narkotikām atkarīgajiem rīdziniekiem tiks nodrošinātas HIV konsultanta konsultācijas, HIV testu veikšana, sociālā darbinieka un psihologa konsultācijas, šļirču apmaiņas pakalpojumi un prezervatīvu izsniegšana.

Plānots, ka šie pakalpojumi tiks sniegti arī ārpus pakalpojuma sniedzēja telpām – mikroautobusā, kurš katru darba dienu brauks pa konkrētiem maršrutiem. Vienlaikus nākamgad notiks arī individuālais ielu darbs ar klientiem, kas ietver izlietoto šļirču savākšanu no injicējamo narkotiku lietotāju pulcēšanās un uzturēšanās vietām.

Ņemot vērā Pasaules Veselības organizācijas (PVO) rekomendācijas, 52 500 latu paredzēti tuberkulozes ambulatorās terapijas saņēmēju atbalstam. Ar šo finansējumu nākamgad tiks atbalstīti Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ambulatori tuberkulozes slimnieki, kuri ik dienas ierodas veselības aprūpes iestādē pēc nozīmētās zāļu devas, kas jāizdzer mediķa uzraudzībā. Šiem pacientiem tiks kompensēti ceļa izdevumi viena lata apmērā un viņi saņems pārtikas talonu viena lata vērtībā.

No veselības stratēģijas īstenošanai paredzētā finansējuma nozīmīga daļa paredzēta veselīga dzīvesveida veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošanai. Kopumā 64 700 latu tiks novirzīti dažādiem pasākumiem ar mērķi uzlabot visa vecuma rīdzinieku zināšanas par veselību un to ietekmējošiem faktoriem, kā drošību mājās un sabiedriskās vietās.

Labklājības departaments nākamgad rīkos pasākumus veselīga uztura, fizisko aktivitāšu popularizēšanai, smēķēšanas pārtraukšanai un alkoholisko dzērienu lietošanas samazināšanai. Kopumā plānots īstenot sešus veselīga uztura veicināšanas pasākumus Rīgas Centrāltirgū, izdodot materiālu par dažādām produktu grupām un to ietekmi uz veselīgu uztura paradumu veicināšanu, kā arī īstenot Sirds veselības dienas, Pasaules pret tabakas dienas pasākumus.

Vairāk uzmanības nākamgad tiks pievērsts arī vecāka gadagājuma rīdziniekiem, radot vidi un īstenojot pasākumus, kas vērsti uz slimību un traumatisma profilaksi un veselības stāvokļa uzlabošanu senioru vidū. Piemēram, iepriekš notikušas bezmaksas nūjošanas nodarbības, noorganizēta PVO Garīgās veselības diena, īstenots pētījums par vecāku gada gājuma iedzīvotāju kognitīvo procesu kvalitātes novērtējumu. Departaments arī plāno uzlabot senioru zināšanas un prasmes par mutes veselības uzlabošanu.

Nākamgad tiks veikta arī atkarību un pašnāvību profilakse – organizētas apmācības speciālistiem, lekcijas vecākiem, diskusijas un grupu nodarbības bērniem un jauniešiem, kā arī īstenota vienaudžu izglītotāju izglītošanas programma. Departaments nākamgad plāno pētīt jauno tehnoloģiju lietošanas paradumus jauniešu vidū un to ietekmi uz veselību.

20 000 latu nākamgad paredzēti brīvprātīgo asins donoru kustības atbalstam, lai daļēji kompensētu asins donoru ceļa izdevumus viena lata apmērā par katru asins nodošanas reizi, tādējādi veicinot ārstniecības iestāžu nodrošinājumu ar asins donoru asinīm.

Arī nākamgad Rīgā darbosies sešas Latvijas Sarkanā Krusta Rīgas veselības istabas – Aglonas ielā 35/3, Brīvības ielā 237/2, Aptiekas ielā 8, Gaiziņa ielā 7, Slokas ielā 161 un Šarlotes ielā 1B. Tajās tiks sniegta iespēja saņemt bezmaksas mediķa konsultācijas, izmērīt asinsspiedienu, noteikt ķermeņa masas indeksu (ĶMI), holesterīna un cukura līmeni asinīs. Veselības istabu kopējais darba laiks ir 73 stundas nedēļā, un plānots, ka tās gada laikā apmeklēs 6000 rīdzinieku. Veselības istabu atbalstam no pašvaldības budžeta nākamgad paredzēti 13 500 latu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16
Alūksne +15.0
Daugavpils +10.7
Saldus +13
Liepāja +11.8
Jelgava +12.9
Ventspils +13.4
Limbaži +13
Madona +8.9
Rēzekne +12
Draugiem Facebook Twitter Google+