Latvijā
Kriminālziņas

Rīgā naktī piedeguša ēdiena dēļ izcēlies ugunsgrēks0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Ivars Soikāns

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 8.septembra plkst. 6.30 līdz 10.septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 129 izsaukumus – 60 uz ugunsgrēku dzēšanu un 34 uz glābšanas darbiem, bet 35 no izsaukumiem bija maldinājumi, portālam “La.lv” pavēstīja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas pārstāve Inta Palkavniece.

Sestdien plkst. 20.18 VUGD saņēma izsaukumu uz Olaini, kur daudzstāvu dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ēkā deg dzīvoklis 18 m2 platībā. Izmantojot autokāpnes, ugunsdzēsēji glābēji no degošā dzīvokļa izglāba vienu cilvēku, bet 23 tika evakuēti. Plkst. 00.57 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz pirmdienu plkst. 1.43 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz kādu daudzstāvu namu Rīgā, kur bija jūtami dūmi. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka dzīvoklī bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens 0,1m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas izglāba vienu cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 2.19 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajāsbrīvdienāsugunsdzēsēji glābēji devāsarī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, vadu izolācija, papīri, sausā zāle, zari, sadzīves mantas, durvis, riepas, elektrības motors, labības rugāji,  meža zemsedze, siena ruļļi, koks, vieglā automašīna, kombains, dzīvojamais vagons, divas garāžas, šķūnis, četras dārza mājas, divas pirtis, trīs dzīvojamās mājas un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Saistītie raksti

Svētdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama cilvēkam, kurā Madonas novada Ošupes pagastā bija apmaldījies mežā. Izmantojot skaņas signālus, kā arī uzturot saziņu pa mobilo telefonu, glābējiem izdevās cilvēku atrast un izvest laukā no meža.

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, sestdien glābēji Daugavpilī noķēra dzīvojamās mājas pagalmā esošo čūsku un palaida to brīvībā, savukārt svētdien Daugavpilī noķēra dzīvojamās mājas dzīvoklī ielidojušu sikspārni, kas tika palaists mežā, Dundagas novadā nocēla kaķi no divstāvu dzīvojamās mājas jumta un Saldus novadā kaķinocela no koka.

LA.lv