×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
28. februāris, 2014
Drukāt

Rīgā nedēļas nogalē sāksies Veselības nedēļa (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lai sekmētu rīdzinieku un Rīgas viesu interesi par veselīgu dzīvesveidu un pilnveidotu zināšanas par veselības saglabāšanu un uzlabošanu, SIA “Inovatīvo biomedicīnas tehnoloģiju institūts” no 1.marta līdz 8.martam galvaspilsētā rīkos Veselības nedēļu.

Kā aģentūru LETA informēja institūta Mārketinga nodaļas vadītāja Anita Nikolajenko, Veselības nedēļas laikā plānoti dažādi pasākumi Rīgas Centrāltirgū, piemēram, Latvijā ražoto produktu degustācijas, speciālistu bezmaksas konsultācijas un publiska lekcija Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā.

1.martā un 7.martā no plkst.9 līdz 14 Centrāltirgus sakņu paviljonā, “FitoBalt” veikalā, profesors Dmitrijs Babarikins sniegs bezmaksas konsultācijas par veselīgu dzīvesveidu, bet 7.martā plkst.18 Babarikins lasīs bezmaksas publisko lekciju “Kas ir veselīgs uzturs, par pārtikas konservantiem, cukura aizvietotājiem un citām svarīgām lietām” Medicīnas vēstures muzejā.

Toties 1.,2.,4.,5. un 6.martā Centrāltirgus Sakņu, Gaļas, Piena un Zivju paviljonā notiks ražotāju izgudroto un no Latvijas izejvielām ražotu produktu degustācijas.

“Veselīga uztura lietošanas mērķis ir veicināt veselību un attālināt brīdi, kad jāsāk lietot medikamenti. Tas gan nenozīmē, ka uztura bagātinātāji aizvieto zāles. Turklāt veselīga uztura lietošanai ir arī ekonomisks aspekts, jo veseli iedzīvotāji mazina valsts veselības aprūpes budžeta slogu. Taču šādu produktu ražošana varētu kļūt par Latvijas ekonomikas attīstības veicinātāju, un tam ir nepieciešama bāze,” stāsta Nikolajenko.

Viņa piebilst, ka Eiropas valstīs labi attīstīts uztura zinību speciālistu prakšu tīkls, turklāt atšķirībā no Latvijas, kur ārsti un valsts institūcijas pret uztura bagātinātājiem nereti ir skeptiski noskaņoti, Eiropā ir citādāka situācija. Piemēram, Šveicē no 1.janvāra valdība apmaksā dažus uztura bagātinātājus, līdzīgi tam, kā tas notiek ar kompensējamām zālēm.

SIA “Inovatīvo biomedicīnas tehnoloģiju institūts” dibināts 2001.gadā. Zinātniskajā institūcijā zem viena jumta darbojas zinātniskās laboratorijas un ražotne. Šāds modelis atvieglo un saīsina inovāciju procesus, kaut gan arī tādos apstākļos viena produkta izstrāde ilgst 1,5-6 gadus. Institūta darbības pamatvirziens ir veselīga uztura ar zinātniski pierādītu efektivitāti izstrāde un ražošana.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kad laukos beidzot būs kādas akcijas , kampaņas ar izglītojošu tēmu.Nu cik ilgi augstprātīgie ierēdņi ar cinismu izturēsies pret lauku iedzīvotājiem? Mēs arī esam Latvijas daļa, labākā, jo nedzīvojam Rīgas zaņķī.

Draugiem Facebook Twitter Google+