×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. aprīlis, 2014
Drukāt

Rīgā nevienai mājai apkure vēl nav atslēgta (12)

Foto-LETAFoto-LETA

Līdz šim siltumenerģijas piegāde ēkām Rīgā nav pārtraukta, un iedzīvotāji siltumu patērē atbilstoši savām vajadzībām, atzina AS “Rīgas siltums” informācijas daļas vadītāja Linda Rence.

Viņa stāstīja, ka patlaban vidējā diennakts temperatūra ir aptuveni plus pieci grādi, tāpēc paredzams, ka siltumenerģijas patēriņš saruks, laikam paliekot siltākam, kas tiek prognozēts vairāk pēc Lieldienām.

“Prognozējam, ka klienti vēl tuvākās nedēļas laikā apkures patēriņu nesamazinās, ņemot vērā zemo āra gaisa temperatūru naktīs. Tas arī nav nepieciešams, jo Rīgā dzīvojamos namos uzstādīti automatizētie individuālie siltummezgli, kas ļauj siltumu patērēt racionāli un ekonomiski,” sacīja Rence.

Viņa skaidroja, ja siltummezglos temperatūra iekštelpām ieregulēta atbilstoši iedzīvotāju vēlmēm, ņemot vērā āra gaisa temperatūras svārstības. Tas nozīmē, ka, āra gaisa temperatūrai kļūstot siltākai, siltummezgls automātiski samazina vai pat atslēdz apkuri, tā samazinot siltumenerģijas patēriņu, bet, kļūstot aukstākam, apkure automātiski pieslēdzas, lai iedzīvotājiem būtu silti un komfortabli.

“Rīgas siltums” ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir ap 900 kilometriem, no kuriem 74% ir AS “Rīgas siltums” īpašumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Mulķīgs un melīgs apgalvojums! RNP iecirknis “Daugava” nav atslēguši vienīgi apkures rēķinu piesūtīšanu dzīvokļiem.

 2. Rīgā, vaidelotes ielā gan ir atslēgta jau no ceturdienas 17.04, nevajag Lieldienu pasakas stāstīt

 3. Par siltumenerģijas lietotāju balkonu un lodžiju siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi!

 4. Vai arī citās ES valstīs maksu par centralizēto apkuri aprēķina pēc dzīvojamās platības kvadrātmetriem?

 5. Vēl pirms vairākiem gadiem-2011.gada 1.jūlijā Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecība Latvijā bija aicinājusi valsts un pašvaldību institūciju,nevalstisko organizāciju un komersantu pārstāvjus un ekspertus uz apaļā galda diskusiju Eiropas Savienības mājā Aspāzijas bulvārī,lai pŗrunātu jaunās EK Energoefektivitātes direktīvas projekta nostādnes. Jaunā direktīva nomainīja divas līdz tam spēkā esošās direktīvas-par koģenmerācijas veicināšanu un par gala patēriņa energoefektivitāti,t.sk. par obligātajiem individuālajiem enwrģijas skaitītājiem. Kur ir rezultāti? Kur ir šie obligātie individuālie siltumenerģijas skaitītāji?

 6. Nepiekrītu Rencei! Atbildēt

  Siltummezglos temperatūru dzīvokļiem nevar ieregulēt atbilstoši iedzīvotāju vēlmēm! Iedzīvotāju vēlmes ir atšķirīgas! Tādēļ,beidzot iedzīvotājus ir jāatbrīvo no dzimtbūšanas,dodot viņiem iespēju pašiem regulēt temperatūru savu mājokļu atsevišķās telpās pēc savas komforta izjūtas un maciņa biezuma!

 7. Kad sagaidīsim individuālos alokatorus?

 8. Joprojām kā PSRS Atbildēt

  Odjet po forme,nakormļen po norme!

 9. Racionāli un ekonomiski Atbildēt

  Ņemam nost dzīvokļu elektrības un gāzes skaitītājus un pārejam uz racionālajiem un ekonomiskajiem namu kopējiem skaitītājiem,patērēto elektroenerģiju un gāzi sadalot uz nama dzīvokļu kvadrātmetriem!

 10. Atbilstoši savām vajadzībām “Rīgas siltums” ir paaugstinājis vienīgi (par 66%) algas savai padomei!

 11. Iedzīvotāji siltimu atbilstoši savām vajadzībām varēs patērēt tikai un vienīgi tad,kad siltuma monopolists “Rīgas siltums” visus Rīgas dzīvokļu radiatorus aprīkos ars alokatoriem jeb siltuma sadalītājiem un termoventiļiem,saskaņā ar 2011.gada Eiropas Savienības jauno (trešo) Energoefektivitātes un energotaupības direktīvas prasību! Skat.”Individuālie enerģijas skaitītāji obligāti”,Ģirts Vikmanis,Latvijas Avīze,2011.gada 9.jūlijs. Un,kāds pašlaik jau ir gads?

 12. Kā tad nu nav!? Pirms divām dienām jau siltumu atņēma. Tā ka ar steigu slēdziet vien atpakaļ, lai apgalvojums virsrakstā būtu patiess.

Draugiem Facebook Twitter Google+