×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
11. novembris, 2016
Drukāt

Rīgā no mājas krītošs sniegs traumējis pusaudzi

Vecrīgā no sniega un lāstekām tiek tīrīts jumts.Vecrīgā no sniega un lāstekām tiek tīrīts jumts.

Foto - LETA

Vakar Rīgā no mājas krītošs apledojis sniegs traumējis 14 gadus vecu zēnu, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Viņš ar galvas traumu nogādāts slimnīcā. Savukārt uz slidenām ielām traumas guvuši astoņi cilvēki. Lielākoties cietušie guvuši roku un kāju traumas.

Tāpat seši cilvēki vakar nogādāti slimnīcā ar ķermeņa atdzišanu.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD saņēmis 1104 izsaukumus, no kuriem 171 bija saistīts ar dažāda veida traumām.

Par ēku jumtu un ietvju laicīgu neattīrīšanu šonedēļ Rīgā sastādīti 270 protokoli, informē Rīgas dome.

Šīs nedēļas laikā Rīgas domes Administratīvā inspekcija ir sastādījusi 270 protokolus par laicīgi nenotīrītiem ēku jumtiem un gājēju ietvēm. Administratīvā inspekcija un pašvaldības policija turpinās pastiprināti kontrolēt Rīgas domes saistošo noteikumu izpildi, kas īpašniekiem uzliek par pienākumu rūpēties par laicīgu ietvju un jumtu attīrīšanu no apledojuma.

Pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi paredz administratīvos sodus par savlaicīgu ietvju neattīrīšanu no sniega un apledojuma. Maksimālais sods fiziskām personām var sasniegt 350 eiro, bet juridiskām personām – 1400 eiro.

Rīgas dome atgādina, ja iedzīvotājiem rodas zaudējumi netīrītu ietvju vai māju jumtu dēļ, tie var vērsties pret apsaimniekotājiem civiltiesiskā ceļā. Par negadījumiem nekavējoties jāziņo Rīgas domes Administratīvajai inspekcijai vai pašvaldības policijai. Šo institūciju sastādīti protokoli var kalpot par pamatu iespējamai kompensācijas piedziņai tiesiskā ceļā. Juridiskas konsultācijas var saņemt Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā, iepriekš piesakoties par bezmaksas informatīvo tālruni 80000800.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+