×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. februāris, 2014
Drukāt

Rīgā nodibina Eirovīzijas fanu klubu

Foto - LetaFoto - Leta

Dziedātājs Dons ar dziesmu "Pēdējā vēstule" uzstājas Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālās atlases jeb "Dziesmas 2014" otrajā pusfinālā "Palladium" koncertzālē.

Rīgā nodibināts Eirovīzijas dziesmu konkursa fanu klubs, kas apvienos fanus un aicinās Latvijā uzstāties arī konkursa mūziķus no citām valstīm, fanu kluba atklāšanas pasākumā pastāstīja viens no kluba dibinātājiem Miroslavs Kodis.

Fanu kluba mērķis ir ne tikai apvienot un atbalstīt fanus, bet arī popularizēt Eirovīzijas dziesmu konkursu Latvijā un pasaulē, kā arī atbalstīt Eirovīzijas dziesmu konkursa dalībniekus no Latvijas un citām valstīm, sacīja Kodis.

Viņš stāstīja, ka citur Eiropā šādi fanu klubi darbojas jau sen, tagad arī Latvijas Eirovīzijas dziesmu konkursa faniem būs platforma, lai paustu savas idejas. Kodis atzina, ka fanu klubu vajadzēja veidot jau agrāk, jo Latvijā attieksme pret dziesmu konkursu nav nopietna, kā tas ir citās Eiropas valstīs.

Kodis norādīja, ka jau piecus gadus Latvijas pārstāvji nav iekļuvuši Eirovīzijas finālā un daudzi Latvijas iedzīvotāji apšauba valsts tālāko dalību šajā konkursā. Ar fanu kluba palīdzību iecerēts mainīt Latvijas sabiedrības attieksmi pret šo konkursu.

Eirovīzijas starptautiskās preses koordinatore Aija Medinika stāstīja, ka citās Eiropas valstīs arī gada laikā notiek Eirovīzijas pasākumi. Piemēram, Nīderlandē pirms Eirovīzijas notiek pasākums, kas pulcē mūziķus – Eirovīzijas dalībniekus – no vairāk nekā 20 valstīm.

Nākotnē Eirovīzijas fanu klubs Latvijā plāno iestāties Starptautiskajā Eirovīzijas fanu klubu apvienotā organizācijā (franciski – OGAE). Grupas “PeR” dalībnieks Ralfs Eilands pastāstīja, ka tieši sadraudzība starp Eirovīzijas fanu pulkiem ir svarīga, jo tad par Latvijas mūziķi var nobalsot vairāk cilvēku, kā arī iespējams veidot sadarbību, lai Latvijas mūziķus uzaicinātu uzstāties ārzemēs.

Eilands pauda, ka Eirovīzijas konkurss mūziķim ir laba platforma, lai iegūtu kontaktus citās Eiropas valstīs. Viņš stāstīja, ka pēc “PeR” piedalīšanās starptautiskajā Eirovīzijas konkursā par grupu interesējušies gan zviedri, gan lietuvieši, lai sāktu sadarbību.

Pirmā fanu kluba iniciatīva būs simpātijas balvas pasniegšana Nacionālās atlases finālā 22. februārī. Fanu kluba simpātiju – labāko dziesmu – izvēlēsies, visiem kluba biedriem balsojot par fināla dziesmām. Martā plānota Eirovīzijas nakts. Bārā “Bar.Ber Room” šajā naktī spēlēs Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa dziesmas. Pasākumā plānotas arī mūziķu uzstāšanās.

Kodis par savu favorīti izvēlējies Olgu Rajecku. Aģentūrai LETA viņš norādīja, ka Rajecka varētu iekļūt finālā starptautiskajā Eirovīzijas konkursā Kopenhāgenā. Kodis atzīmēja, ka priecājies arī par Dona dziesmu, kura arī bijusi latviešu valodā.

Medinika atzīmēja, ka starptautiskās Eirovīzijas publikas uzmanību varētu piesaistīt Ralfa Eilanda un Valta Pūces dziesma “Revelation”, kā arī Samantas Tīnas spēcīgā balss.

Eirovīzijas fanu klubs Latvijā ir neatkarīgs. Par tā biedru var kļūt jebkurš Latvijas vai citas valsts iedzīvotājs, kas atbalsta kluba mērķus un piekrīt biedrības statūtiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+