Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Bērtulis, Boļeslavs
Ceturtdiena, 24. augusts, 2017
7. septembris, 2014
Drukāt

Rīgā noticis ikgadējais mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts” (FOTO)

Foto-LETAFoto-LETA

Mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts 2014".

Rīgā norisinājās mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts”, kas šajā Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā bija veltījums tradīcijas aizsācējai Parīzei un visam franciskajam.

Kā aģentūru LETA informēja foruma “Baltā nakts 2014” komunikācijas vadītāja Linda Vītola-Barānova, “Baltās nakts” norišu programmā tika iekļauti 54 mūsdienu kultūras projekti.

“Baltās nakts” apmeklētājiem bija iespēja atklāt jaunas vietas Rīgā, kas nav ierasti kultūras notikumu norises punkti. Tās bija Latvijas Zinātņu akadēmijas koncertzāle “Rīga”, bijusī tekstila rūpnīca “Boļševička”, Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunā ēka, Daugavgrīvas cietoksnis, slēgtais Vidzemes tirgus Gaļas paviljons, kā arī bērnudārzs un sākumskola.

“Baltā nakts” šogad piedāvāja plašu starptautiski novērtētu mākslinieku darbu programmu. Viens no nozīmīgākajiem starptautiskajiem pasākumiem bija “Jūlijas Stošekas kolekcijas” videomākslas izstāde “Lieliskā performance” Rīgas Mākslas telpā. Izstāde ilgs līdz 26.septembrim, bet tikai “Baltajā naktī” to papildināja divu kolekcijas dalībnieku – korejiešu mākslinieces Enhes Hongas un Itālijas mākslinieka Niko Vašelāri – uzstāšanās.

VEF Kultūras pilī notika franču jaunā cirka mākslinieku Borisa Gibē un Florāna Hamona projekta “Mouvinsitu” pasaules pirmizrāde, ko papildināja asprātīgu un poētisku videodarbu izstāde.

“Baltā nakts” Rīgā notika devīto gadu pēc kārtas, un tā ir daļa no starptautiska projekta “Eiropas Baltās naktis”, ko aizsākušas piecas Eiropas galvaspilsētas – Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma. “Balto nakšu” stafeti Eiropā pārņēmušas arī Amsterdama, Bukareste, Portu un Valeta, bet citviet pasaulē tām pievienojušās Toronto, Tokija, Monreāla un citas pilsētas.

Pievienot komentāru

Mūsdienu mākslas galerijas festivāls godinās Līvānu stikla tradīcijuŠogad aprit 130 gadu, kopš Līvānos notikusi stikla ražošana. Mūsdienu mākslas galerijas festivāla mērķis šogad ir veicināt jaunrades procesus saistībā ar senajām Līvānu stikla tradīcijām.
Draugiem Facebook Twitter Google+