Dabā
Medības

Rīgā notiek vērienīga konference “Medības 2019”0

Foto – Linda Dombrovska

Rīgā šodien notiks konference “Medības 2019”, kuras galvenā tēma būs mežkopju, lauksaimnieku un mednieku sadarbība postījumu novēršanā.

Konference notiks “Latvijas valsts mežu” telpās, Vaiņodes ielā 1, Rīgā un tā sāksies plkst.10.

Konferences mērķis ir vienkopus pulcināt nozares profesionāļus no visas Latvijas, organizāciju un valsts iestāžu pārstāvjus, lai identificētu nozarē esošās problēmas, rosinātu diskusiju un rastu potenciālos problēmu risinājumus, kā arī veicināt sabiedrības izpratni par medību patieso nozīmi tautsaimniecībā un dabas aizsardzībā.

Pasākumu atklās konferences moderators, zvērinātu advokātu biroja “BDO Law” vecākais jurists Artūrs Surmovičs un “BDO Law” partneris Jānis Zelmenis, iepazīstinot ar 2018.gada medību rezultātu apkopojumu.

Vēlāk Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis iepazīstinās ar limitēto medījamo sugu dzīvnieku pieļaujamo nomedīšanas apmēru medību platībās, “Latvijas valsts mežu” Meža infrastruktūras un medību vadītājs Guntis Ščepaniks stāstīs par meža dzīvnieku radīto postījumu pieauguma cēloņiem un rīcību to samazināšanā, bet biedrības “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš iepazīstinās ar postījumiem lauksaimniecībā, problēmām un sadarbības iespējām.

Tāpat Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētāja Haralda Barvika informēs par medību un postījumu novēršanas traucējošiem faktoriem, bet Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis iepazīstinās ar mednieku iesaisti medījamo dzīvnieku populāciju stāvokļa novērtēšanā.

Konferences otrajā daļā “BDO Law” jurists Rolands Žīgurs iepazīstinās ar Vispārēja datu aizsardzības regulu un mednieku organizācijām, bet Pārtikas un veterinārā dienesta Dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības daļas vecākais eksperts Mārtiņš Seržants stāstīs par aktualitātēm savvaļas dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzībā.

Konferences otrās daļas noslēgumā Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Koordinācijas un kontroles pārvaldes Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja priekšnieka vietnieks Andris Melkers iepazīstinās ar ieroču aprites aktualitātēm.

LA.lv