×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. maijs, 2014
Drukāt

Rīgā notiks pirmais Polijas filmu festivāls

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Rīgā, kinoteātrī “Multikino”, no 4. jūnija līdz 8. jūnijam norisināsies pirmais Polijas filmu festivāls, kurā būs skatāmas septiņas poļu režisoru filmas, aģentūru LETA informēja “Multikino Latvija” direktore Svetlana Koļesņika.

Filmas, kas tiks izrādītas festivāla laikā, ir uzņemtas pēdējo piecu gadu laikā un izpelnījušās starptautisku atzinību, nominētas apbalvojumiem vairākos prestižos kinofestivālos, tostarp Oskara nominācijai “Labākā ārzemju filma”.

Festivāls tiks atklāts 4. jūnijā plkst.18 ar Andžeja Vajdas biogrāfisko drāmu “Valensa. Cerību cilvēks”. Kā stāsta Polijas vēstnieks Latvijā Ježijs Mareks Novakovskis, festivāla atklāšanai izvēlēta filma par neatkarīgās arodbiedrības “Solidaritāte” dibinātāju un bijušo Polijas prezidentu Lehu Valensu, jo 4. jūnijā Polijā tiek atzīmēta 25.gadadiena kopš neatkarības atgūšanas.

5. jūnijā būs skatāma režisores Joannas Kos-Krauzes veidotā biogrāfiska drāma “Papuša” un Vladislava Pasikovska trilleris “Atbalss”, 6. jūnijā – Vojceha Smažovska kriminālfilma “Darījumi uz ceļa”, 7. jūnijā – Pasikovska biogrāfiskā filma un trilleris “Džeks Strongs”, bet 8. jūnijā – Borisa Lankosa melnā komēdija “Reverss” un Jaceka Bromska komēdija un drāma “Biļete uz Mēnesi”.

Kā uzsver Polijas vēstnieks Latvijā, festivāla filmu programma veidota, lai tā būtu augstvērtīga, bet ne garlaicīga: “Latvijas publikai priekšstats par poļu kino joprojām galvenokārt saistās ar aktrisi Barbaru Brilski, bet tā ir sena pagātne un šodien viss ir mainījies. Par jauno poļu kino Latvijas publikai ir maz informācijas, tāpēc vēlamies iepazīstināt vietējo skatītāju ar pēdējo gadu filmām, it īpaši ņemot vērā to, ka poļu kino pieskaras tām pašām problēmām, kādas ir aktuālas Latvijā.”

Polijas filmu festivāls ir viens no Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikumiem.

Viena seansa apmeklējums maksās divus eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+