×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. februāris, 2014
Drukāt

Rīgā notiks skijoringa svētki un ziemošanās festivāls

Foto - Leta/EPAFoto - Leta/EPA

epa03532497 A participant in action during the skijoring race of the 7th Husqvarna Tour 2013, in Jakuszyce near Wroclaw, Poland, 12 January 2013. Over 1,000 dog sleigh teams lead by mushers from all over the world are taking part in the four-day competition, with the race distance covering almost 300 km. The competition comprises of different categories, including ski-joring, a race of skiers pulled by dogs. The event takes place from 10 to 13 January. EPA/MACIEJ KULCZYNSKI POLAND OUT

“Rīga 2014” programmas ietvaros 15. februārī notiks Rīgas skijoringa svētki un festivāls “Rīgas Ziemošanās 2014”.

Skijorings ir spilgta un sportiska kultūrtradīcija ziemas apstākļos, kuru apmeklētāji varēs skatīt uz Daugavas ledus pie AB dambja, Saules akmens trasē uz Āgenskalna līča. Skijoringa sacensības sāksies plkst. 10, plkst. 12 sekos skijoringa karnevāls, kad maskās tērptas ekipāžas dosies parādē un sacentīsies gan rallija, gan stafetes disciplīnās. Pēc karnevāla tupināsies sportiskās sacensības un būs performance “Skijoringa desants”.

Apmeklētājiem būs iespējams apgūt skijoringu skoliņas trasē, konsultantu klātbūtnē iejusties ekipāžas lomās, kā arī iegūt piemiņas foto ar skijoringa zvaigznēm. Plānots, ka pasākumā piedalīsies apmēram 60 Rīgas atklāto meistarsacīkšu dalībnieku un iesaistīties varēs ikviens interesents.

Savukārt Esplanādē no plkst. 17 līdz 22 notiks festivāls “Rīgas Ziemošanās 2014”, kas dos iespēju ikvienam gan mākslas darbnīcās, gan prāta spēlēs satikties un iedraudzēties ar Rīgas simboliem.

Pasākumā apmeklētāji Esplanādē varēs izstaigāt sešas aktivitāšu takas, kas balstītas uz rakstnieka Sergeja Timofejeva un mākslinieka Reiņa Pētersona neparastajiem “Rīgas stāstiem” par Rīgas kanāla Bebru, Melno kaķi, Lielo Kristapu, Pētergaili un Skursteņslauķiem. Tāpat varēs ieteikt jaunus Rīgas simbolus nākamajiem “Rīgas stāstiem”. Uz “Rīgas Ziemošanās” skatuves uzstāsies grupas “Carnival Youth”, “Oranžās brīvdienas”, “Gapoljēri”, “Pulsa efekts”, kā arī Goran Gora. Koncertprogrammas noslēgumā uzstāsies grupa “Bermudu divstūris”.

Skijoringa svētki un festivāls “Rīgas Ziemošanās” ir Eiropas kultūras galvaspilsētas tematiskās līnijas “Rīgas karnevāls” notikumi.

Abi pasākumi pieejami bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+