×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
16. marts, 2018
Drukāt

Rīgā notiks tradicionālie leģionāru piemiņas pasākumi (5)

Foto Timurs SubhankulovsFoto Timurs Subhankulovs

Šodien Rīgā notiks tradicionālie biedrību “Daugavas Vanagi” un “Nacionālo karavīru atbalstam” rīkotie leģionāru piemiņas pasākumi.

Biedrības “Daugavas vanagi Latvijā” Limbažu nodaļa pieteikusi gājienu ar aptuveni 100 dalībniekiem. Gājiens sāksies ap plkst.11 pie Rīgas Sv.Jāņa baznīcas, turpināsies pa Kaļķu ielu, Brīvības bulvāri un noslēgsies pie Brīvības pieminekļa.

Savukārt biedrība “Nacionālo karavīru atbalstam” ir pieteikusi sapulci Brīvības pieminekļa laukumā no plkst.7 līdz 13. Plānots, ka tajā piedalīsies 20 cilvēki.

Rīgas domē pieteikts bija vēl viens, biedrības “Latvijas Antinacistiskā komiteja”, plānots pasākums. Taču dome tam piemēroja ierobežojumus, nosakot, ka pasākums nevar norisināties vienlaicīgi un vienā vietā ar abu pārējo biedrību pasākumiem, tādēļ tai tika piedāvāti divi varianti – rīkot pasākumu vienlaicīgi, taču citā vietā, piemēram, Bastejkalnā, vai arī rīkot pasākumu Brīvības pieminekļa pakājē pēc abiem pārējiem pasākumiem.

Biedrību šādi ierobežojumi neapmierināja un tā vērsās Administratīvajā rajona tiesā ar prasību domes noteiktos ierobežojumus atcelt. Tiesa prasību noraidīja, līdz ar to biedrības pārstāvis Josifs Korens aģentūrai LETA apstiprināja, ka biedrība pasākumu atcels pavisam.

16.marts jeb Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa cilvēku uzskata, ka šie cilvēki cerējuši cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi – ka viņi bijuši fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi – ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Vai nacistu atribūti – gāzes kameras (dušegubkas) un krāsnis arī būs ?

 2. Kāpēc tradicionālie?Cik atceros tas ir politisks pasūtījums no kādas partijas,savu spalvu spodrināšnai.

 3. nejaukt principiāli dažādas lietas. pie mildas notiek NA nacistu reklāmpasākums, leģionāru piemiņa notiek lestenē

  • Pirmais gad, kad nevareju atbrīvoties darbā un nebiju, uz baznīcu un gajienā.
   Nepiekrītu, ka japiemin tikai Lestene, esmu dzīvs piemērs, netieku pat uz gājienu, jo sēžu bezjēdzīgā konf. 🙂 Bet noliku pats pirmais 8:00
   Slava legionariem, protams NA taisa sovu, bet sis nav sliktakais, ko darīt. Es neeju piar dēļ, bet, lai godinātu opi un viņa ieroču brāļus.
   Dzīvs pierādījums, ja mala nestāv Plinerieši un citi frīki, Rietumu civilizacijas pārstāvji, tas ir MĒS mierīgi aizejam noliekam ziedus un ejam savās gaitās. Ka suz Lesteni, kas uz darbu, kas uz maju. Cirku allaž taisa tie, kas nespej pieņemt, ka Sarkana armija nebija atbrīvotāju armija.
   Rietum Eiropa to zina, bet neatzīst, Austrumeiropa, ļoti labi atceras, kas ir Sarkanarmija un kā to jāuztver.
   Mans opis karu sāka 1943. gada movembrī – viņs bija frontē un tikai frontes sektoros, vai piefrontē. Viņa atbildība, 1200 vīru lielās Araja komandas priekšā un 3 milijonu ebreju prieksa ir nulles vērtība, tapat 52 tūkstosiem legionaru, kas cīmijas ar viņui.

   • Paldies par komentāru! Labs mazdēls tu esi, tavi vecāki tevi izaudzinājuši par kārtīgu cilvēku, ka piemini un atceries savu opi!

Draugiem Facebook Twitter Google+