×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2014
Drukāt

Rīgā “velo revolūcija” – tiks ieviestas velojoslas (Foto, karte) (1)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Šodien ar simbolisku velobraucienu Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, satiksmes ministrs Anrijs Matīss un veloentuziasti atklāja Rīgas velo nedēļu un kampaņu par satiksmes drošību “Cieņa darbojas!”.

“Rīgā sākusies velo revolūcija,” atklājot aktīvo velo sezonu, uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs. Mērs norādīja, ka šovasar pilsētas centrā plānots ierīkot pirmās velojoslas (skatīt karti pielikumā).

Pērn, atklājot Rīgas velo nedēļu, veloentuziasti vērsās Rīgas domē ar priekšlikumiem uzlabot veloinfrastruktūru. Pieaicinot pilsētplānošanas ekspertu, arhitektu Tomu Kokinu, ir izstrādāta velo infrastruktūras attīstības koncepcija un konkrēti risinājumi infrastruktūras uzlabošanai. Koncepcija paredz ilgtermiņa un īstermiņa pasākumus.

Tuvākajā piecgadē plānots ieviest velojoslas pilsētas maģistrālajās ielās un tās savienot ar apkaimēm. Savukārt ilgtermiņa mērķis ir, lai līdz 2020.gadam viena piektā daļa velobraucēju pārvietotos ar velosipēdiem Rīgas ielās.

Velojoslu ieviešana būtiski uzlabos gājēju drošību uz ietvēm, jo riteņbraucēji tiks vairāk novirzīti tieši uz speciāli iezīmētajām velojoslām, pa kurām varēs ērti un ātri pārvietoties. Vienlaikus, sakārtojot satiksmi ar velojoslu palīdzību, ievērojami uzlabosies pašu velobraucēju un citu satiksmes dalībnieku drošība. Velobraucēji pārvietosies pa savām joslām, tas nozīmē, ka tie nebrauks pa ielu, kur tos apdraud potenciāla sadursme ar braucošu auto, vai tikpat bīstama sadursme ar stāvošu automašīnu brīdī, kad neuzmanīgi tiek atvērtas automašīnas durvis.

Ņemot vērā, ka izmaiņas skars visus satiksmes dalībniekus, aicinām uz sapratni un savstarpēju cieņu visus – gan gājējus, gan velobraucējus, gan motobraucējus, privāto auto un sabiedriskā transporta vadītājus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pēdējais laiks jau aŗī bij: uz ielām viņus apdraud mašīnas, uz ietvēm — viņi apdraud gājējus! 🙁

Draugiem Facebook Twitter Google+