×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
19. maijs, 2013
Drukāt

Rīgā notiks vērienīga operatīvo transportlīdzekļu parāde

LETALETA

Nākamnedēļ – 25. maijā – Rīgā pirmo reizi norisināsies vērienīga operatīvo transportlīdzekļu parāde un aizraujošs drošības festivāls ģimenēm ar bērniem “Piedzīvojumu vasara 2013”. Festivāls notiks Rīgā, Kronvalda parkā, un tā apmeklētājiem būs iespēja interaktīvā veidā iepazīties ar drošas vasaras pavadīšanas ieteikumiem, kā arī ar drošības dienestu darbu.

Policijā uzsver, ka vasaras brīvlaiks bērniem ir ilgi gaidīts notikums, taču, lai tas tiešām kļūtu par aizraujošu piedzīvojumu, vienmēr ir jāatceras par drošību un nav jābūt pārgalvīgiem. Tādēļ šogad Kronvalda parkā policija aicina ģimenes pavadīt interesantu un informatīvi bagātu dienu drošības festivālā “Piedzīvojumu vasara 2013”.

Pasākuma apmeklētāji varēšot piedalīties radošajās darbnīcās, pie Valsts policijas koledžas un Robežsardzes darbiniekiem varēs iemēģināt roku šaušanā pa mērķi un uzzināt, kā rīkoties, nonākot saskarsmē ar ieročiem, kā arī būs iespēja aplūkot un paturēt rokās policijas un robežsardzes tehniku un specaprīkojumu. Tāpat būs iespēja arī noņemt savus pirkstu nospiedumus un veidot pēdu atlējumus kopā ar Kriminālistikas pārvaldes darbiniekiem.

Drošības festivāla laikā kopā ar mediķiem būs iespēja arī uzzināt visu, kas saistīts ar cilvēka dzīvības glābšanu – kā novērst stipru asiņošanu, kā rīkoties, ja konstatēts lūzums, un veikt manekena “Anniņas” atdzīvināšanas pasākumus. Tāpat varēs saņemt informāciju un padomus saistībā ar elektrodrošību un gāzes drošību.

Kronvalda parka teritorijā būs izvietoti visu operatīvo dienestu transportlīdzekļi, iespaidīgākais no tiem būs Valsts policijas ūdens lielgabals, kuru, iespējams, varēs vērot darbībā. Tāpat būs iespēja iegūt informāciju par vasaras nometnēm un citām laika pavadīšanas iespējām vasarā. Par atmosfēru festivāla laikā rūpēsies vairākas bērnu popgrupas.

Festivālu rīko Valsts policija sadarbībā ar partneriem. Festivāls notiks no plkst 11 līdz 19. Tajā piedalīsies Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Nacionālie bruņotie spēki, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts robežsardze, uzņēmumi “Latvenergo” un “Latvijas gāze”, kā arī daudzi citi. Operatīvo transportlīdzekļu parāde startēs plkst. 10 no Ezermalas ielas.

Šis ir Valsts policijas 95.gadadienas gads, tādēļ Valsts policija ar sadarbības partneriem no maija mēneša aizsākusi rīkot dažādus gadadienai veltītus pasākumus. Šis ir jau otrais pasākums un tiek turpināts darbs pie tālāku aktivitāšu plānošanas.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.7
Alūksne +16.6
Daugavpils +15.4
Saldus +15
Liepāja +11.7
Jelgava +16
Ventspils +12.4
Limbaži +14
Madona +15
Rēzekne +15
Draugiem Facebook Twitter Google+