×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
26. janvāris, 2017
Drukāt

Rīgā novērots sasalstošs lietus; ielas kļūst bīstami slidenas (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Dienas vidū Rīgā novērots sasalstošs lietus. Uz pilsētas ielām, tiltiem un satiksmes pārvadiem strauji veidojas atkala, informēja Rīgas domē (RD)>

Kopš plkst.11 trīsdemit četras ziemas tehnikas vienības ir uzsākušas brauktuvju apstrādi ar pretslīdes materiāliem.

Autovadītājiem jābūt īpaši piesardzīgiem un jāievēro lielāka braukšanas distanci un izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu. Tāpat jāņem vērā, ka īpaši slidenas var būt brauktuves ar bruģa segumu, kā arī tilti un satiksmes pārvadi.

Pretslīdes materiāli samazina brauktuvju slīdamību, taču atkalas laikā jārēķinās ar pasliktinātiem braukšanas apstākļiem un garāku bremzēšanas ceļu.

Savukārt VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) operatīvā informācija liecina, ka pašreiz apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanas apstākļus pa autoceļiem Pierīgā un Vidzemē. Sinoptiķi apliecina, ka Rīgā tiek novērots sasalstošs lietus, kā arī nelielu nokrišņu zona atrodas virs valsts austrumu daļas. Gaisa temperatūra saglabājas zem nulles grādiem, kas veicina apledojuma veidošanos.

LVC brīdina, ka šādos laikapstākļos uz autoceļiem ar asfalta segumu var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir īpaši bīstams autovadītājiem, jo ir grūti pamanāms.

Autovadītāji tiek aicināti būt piesardzīgiem un uzmanīgiem arī uz tiltiem un pārvadiem, kur mainīgos laika apstākļos apledojums var veidoties ļoti strauji.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, autovadītāji tieki aicināti izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un stilu, un ņemt vērā to, ka ceļa stāvoklis šādos apstākļos var mainīties ļoti strauji.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Latvieši!
  Nu lietojiet tak vārdu atkala: līst atkala.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Anna, Tu gan esi vecmodīga!
   Pēc Tevis teiktā, mums ir jālikvidē jaunā latviešu valoda. Vai tiešām atkal sāksim apmaksāt rēķinus, piespēlēt bumbu vai ripu, pielietot spēka paņēmienu, braukt ar mašīnu, uzklausīt vai saskatīt iespējamās briesmas vai sekas? Fuj, cik laucinieciski! Cita lieta, ja veicam maksājumus, izdarām piespēli vai metienu, izdarām spēka paņēmienu, pārvietojamies ar mašīnu, ir indikācijas un arī sasalstošs lietus.
   Šorīt skatos, ka Gauju pavisam drīz vairs neklās sasalušais ūdens un pīlītes atkal varēs izdarīt brīvu peldēšanu.

  • Un ,,izņemsim cigaretes” utt.

 2. laicīgi ir jāmetas četrrāpus

Draugiem Facebook Twitter Google+