Latvijā
Rīga

Rīgā pakāpeniski atslēgs apkuri 0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-Shutterstock

Iestājoties siltākam laikam, lielākajā daļā māju Rīgā apkure atslēgsies pakāpeniski un automātiski, informē SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” RNP pārstāve Santa Viļuma.

Viņa skaidro, ka lielākajā daļā RNP apsaimniekoto dzīvojamo māju darbojas automatizēta apkures sistēma, kas nodrošina automātisku siltuma padeves pielāgošanos atbilstoši āra gaisa temperatūras svārstībām. Apkures intensitāte pakāpeniski samazināsies, un mājas apkures sistēma atslēgsies, kad āra gaisa temperatūra ievērojami paaugstināsies.

Automatizētā sistēma nodrošina to, ka pavasara sezonā mājas netiek pārkurinātas, tādējādi arī siltumenerģija apkurei tiek patērēta tikai nepieciešamajā apjomā. Tiklīdz iestāsies vienmērīgi un pietiekami silts laiks, apkures sistēmas mājām tiks atslēgtas pilnībā, lai gadījumā, ja iestājas kāds vēsāks laiks vasaras sezonā, apkures sistēma neieslēgtos, skaidro RNP pārstāve.

Saistītie raksti

Šogad pirmajai dzīvojamai mājai apkure atslēgta jau 15.martā, pamatojoties uz dzīvokļu īpašnieku kopības iesniegto lēmumu par apkures atslēgšanu pirms apkures sezonas beigām.

Gadījumā, ja mājas dzīvokļu īpašnieki vēlas noteikt citu apkures intensitātes režīmu, vai arī noteikt siltumenerģijas piegādes atslēgšanas datumu, noslēdzot apkures sezonu, dzīvokļu īpašniekiem jāpieņem kopības lēmums un jāiesniedz tas RNP klientu apkalpošanas centrā vai jānosūta pa pastu.

LA.lv