Latvijā
Izglītība

Rīgā palielinās līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem 16


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto-Fotolia

Rīgas pašvaldības līdz 231 eiro palielinās līdzfinansējumu privāto bērnudārzu apmeklēšanai bērniem no pusotra līdz četru gadu vecumam, portāls LA.lv uzzināja Rīgas domē (RD).

Līdz šim līdzfinansējums par katru bērnu bija 197,34 eiro mēnesī. Savukārt bērniem obligātās izglītības vecumā līdzfinansējums būs 174,88 eiro, iepriekš tas bija 145,90 eiro mēnesī.

2017. gada 1. septembrī pašvaldības izglītības iestādes apmeklēja 23870 bērni, no kuriem 13906 bērni bija vecumā no pusotra gada līdz četriem gadiem un 9964 bērni obligātās izglītības vecumā. Savukārt privātajiem bērnudārziem līdzfinansējums tika maksāts par 5527 bērniem (2017. gada novembra dati).

RD Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti atbalstīja arī citus grozījumus pašvaldības saistošajos noteikumos par kārtību, kādā Rīgas pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkciju.

Tie nosaka, ka Rīgas pašvaldība turpmāk arī privātajos bērnudārzos apmaksās asistenta pakalpojumus pārvietošanās atbalstam un pašaprūpes veikšanai bērniem līdz piecu gadu vecumam, jo valsts finansē asistenta pakalpojumus tikai obligātās izglītības vecuma bērniem. Tāpat ir precizētas izglītības programmas, papildināts un precizēts Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas, saraksts.

Grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos par kārtību, kādā Rīgas pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkciju, jāapstiprina RD sēdē.

LA.lv