Ekonomika
Darbs

Rīgā par 200 darba vietām vairāk 16

Foto – Evija Trifanova/LETA

120 darba vietu uzreiz, bet līdz gada beigām plānots nodarbināt 200 darbiniekus. Tik strauji Latvijā ienācis otrs lielākais biznesa procesu ārpakalpojumu un klientu apkalpošanas uzņēmums “Webhelp”.

Kā norāda uzņēmuma vadība, mērķis ir paplašināt biznesa ģeogrāfiju un piedāvāt iespējas tieši krieviski runājošo tirgos. Darbiniekiem būs telefoniski jāsniedz tehnisks atbalsts “Webhelp” klientiem. Tieši tāpēc uzņēmumā obligātas ir krievu valodas prasmes. “Webhelp Nordic” vadītājs Terje Andreasens sacīja, ka Latvija atrodas stratēģiski izdevīgā pozīcijā, lai kompānija varētu piesaistīt jaunus klientus. “Ja gribam būt lielākais šāda veida uzņēmums pasaulē, ļoti svarīgi paplašināties pareizajās vietās. Tāpat gribam, lai darbiniekiem patiktu te strādāt, tāpēc investējam ne tikai darba vietā, bet arī darbiniekos,” norādīja T. Andreasens, kurš pateicās arī valstij par atbalstu un šķēršļu nelikšanu ienākšanai Latvijā.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko biroja atklāšanā norādīja, ka tik liela uzņēmuma ienākšana Latvijā nozīmē to, ka tiek novērtēts Latvijas kvalitatīvais darbaspēks, valodu zināšanas un darba ētika. “Esmu pārliecināts, ka tas ir tikai sākums. Rīgā ir augsti attīstīta komunikāciju infrastruktūra. Tā ir moderna pilsēta, kur ārvalstu investoriem iesakņot savu uzņēmējdarbību. Uzņēmumi, kas nodarbojas ar jaunajiem uzņēmējdarbības veidiem, pielietojot digitālās tehnoloģijas un inovatīvu perspektīvu, ir laipni gaidīti Latvijā,” iepriekš izteicies ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Savukārt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols biroja atklāšanā T. Andreasenam uzdāvināja šaha komplektu un izteicās, ka “koordinēta sadarbība starp dažādiem projekta partneriem un mūsu sniegtais atbalsts dod labus rezultātus”.

Tomēr Latvijā ārpakalpojumu sektors ir krietni mazāk attīstīts nekā, piemēram, Lietuvā, taču gan EM, gan LIAA jau apņēmušās veicināt investoru piesaisti. Pēc LIAA informācijas, Latvijā darbojas apmēram 15 ārpakalpojumu uzņēmumu, nodarbinot ap 7000 cilvēku. Viļņā un Kauņā strādā krietni vairāk – ap 21 000.

UZZIŅA

“Webhelp”: pasaulē vadošais

Biznesa procesu ārpakalpojumu sniedzējs, kas specializējas klientu apkalpošanā un maksājumu pārvaldībā, kā arī pārdošanas un mārketinga pakalpojumu sniegšanā, izmantojot balss, sociālos un digitālos kanālus.

“Webhelp” palīdz uzņēmumiem efektivizēt biznesa procesus, vienlaikus paaugstinot klientu apkalpošanas standartus.

Dibināts 2000. gadā Francijā.

Nodarbina vairāk nekā 35 000 darbinieku 29 valstīs.

Apgrozījums – 899 miljoni eiro.

LA.lv