×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. septembris, 2013
Drukāt

Rīgā par 30 latu kukuļa prasīšanu aiztur divus ceļu policistus

LETALETA

Valsts policijas (VP) Iekšējās drošības birojs nedēļas sākumā aizdomās par 30 latu kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu aizturējis divus Rīgas reģiona pārvaldes ceļu policistus, portālu “LA.lv” informēja VP Sabiedrisko attiecību nodaļā.

 

Inspektori minēto naudas summu pieprasījuši un pieņēmuši, lai ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējam netiktu noformēts administratīvais protokols par atļautā braukšanas ātruma pārkāpšanu.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma panta, kurā paredzētā atbildība ir brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Vienam no aizturētajiem policijas darbiniekiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis – aizliegums pildīt VP amatpersonas pienākumus, kas saistīti ar lēmumu pieņemšanu administratīvo aktu noformēšanā.

Korupcijas izskaušana ceļu satiksmē arī šogad ir izvirzīta par vienu no VP prioritātēm, jo cīņa ar kukuļdevējiem un kukuļņēmējiem ir viens no efektīvākajiem veidiem arī cīņai ar korupciju valstī un sabiedrībā kopumā.

Visbiežāk kukuli dod ceļu policistiem – šogad deviņos mēnešos tikai aptuveni 6% gadījumu kukulis dots citas struktūrvienības darbiniekiem. Piedāvāto kukuļu summu apmērs svārstās vidēji no 5 līdz 400 latiem. Savukārt kukuļņēmēju kukuļu apmērs svārstās vidēji no 10 līdz 100 latiem.

Kukulis ceļu policistiem tiek dots par dažādiem pieļautajiem pārkāpumiem, izplatītākie no tiem ir atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, transportlīdzekļa vadīšana alkoholisko dzērienu iespaidā un transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa un iekārtojuma nosacījumu pārkāpšana, u.c.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+