×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Rīgā par ķīlniekiem sagrābta kazahu ģimene; policija aiztur organizētu grupu (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Valsts policijas (VP) Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes darbinieki sadarbībā ar pretterorisma vienību “OMEGA” martā Rīgā aizturējuši četrus Kazahstānas pilsoņus, kuri organizētā grupā par ķīlniekiem bija sagrābuši kazahu ģimeni. Noziedznieku mērķis bijis iegūt ķīlnieces tēvam Almati pilsētā piederošu nekustamo īpašumu 400 000 ASV dolāru vērtībā, informē VP.

Policijā marta sākumā saņemta informācija, ka vairākas personas par ķīlniekiem sagrābušas Kazahstānas pilsoņu ģimeni, kas jau ilgāku laiku dzīvoja Latvijā, – tēvu, māti, kā arī viņu astoņus un sešus gadus vecās meitas. Ķīlnieki turēti kādā dzīvoklī Rīgā, tomēr precīza viņu atrašanās vieta izmeklētājiem tobrīd vēl nebija zināma.

Par ķīlnieku atbrīvošanu nolaupītāji cietušās tēvam, Kazahstānas pilsonim, pieprasīja uz noziedznieku norādītās personas vārda pārreģistrēt viņam piederošo nekustamo īpašumu Kazahstānā, Almati pilsētā, kura kopējā vērtība ir ap 400 000 ASV dolāru. Paši ķīlnieki ar nolaupītājiem savstarpēji nav bijuši pazīstami.

Pēc iegūtajām ziņām sākts kriminālprocess, un nozieguma izmeklēšanai piesaistītas vairākas kriminālpolicijas struktūras. Operatīvo un izmeklēšanas pasākumu laikā policijai izdevās noskaidrot, ka ķīlnieki tiek turēti savā dzīvesvietā – dzīvoklī Dignājas ielā. Izmeklētāji noskaidroja, ka, izņemot cietušos, dzīvoklī uzturas arī divi līdz četri ķīlnieku sagrābēji.

Izvērtējot iegūto informāciju un konstatējot, ka var pastāvēt reāls vairāku cilvēku dzīvības apdraudējums, pieņemts lēmums par dzīvokļa ieņemšanu ar spēku. Ap pulksten pieciem rītā VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbinieki sadarbībā ar pretterorisma vienību “OMEGA” uzsāka ķīlnieku atbrīvošanas operāciju.

Dzīvoklī, izņemot cietušos, atradās divi organizētās grupas dalībnieki – 1985. un 1990. gadā dzimuši vīrieši –, kuri nekavējoties aizturēti. Ķīlnieki atbrīvošanas operācijas laikā necieta. Tajā pašā dienā policija aizturēja arī pārējos divus organizētās grupas dalībniekus – 1966. un 1968. gadā dzimušus vīriešus. Visi aizturētie ir Kazahstānas pilsoņi.

Par šo noziegumu policijā uzsākti kriminālprocesi par nelikumīgu brīvības atņemšanu organizētā grupā un par izspiešanu organizētā grupā, ja tā izdarīta, pielietojot draudus. Pašlaik visi aizturētie ir apcietināti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ................... Atbildēt

    kazahstajieši

Draugiem Facebook Twitter Google+