×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
17. janvāris, 2018
Drukāt

Par nesadalītajiem dzīvokļiem lielāks nodoklis (9)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Jo atsevišķos īpašumos nesadalītajos dzīvokļos mazāk deklarēto personu, jo lielāks nekustamā īpašuma nodoklis par platību, kas pārsniedz 30 kvadrātmetrus, – šādu nodokļa “progresivitāti” šogad turpina īstenot Rīgas dome.

Rīdziniekiem, kuri dzīvo divu vai vairāku dzīvokļu namos un kuriem piederošie dzīvokļi nav sadalīti atsevišķos īpašumos – tie viņiem pieder kopīpašuma domājamās daļās –, šogad nekustamā īpašuma nodokli 0,2 līdz 0,6% apmērā aprēķinās tikai par 30 kvadrātmetriem uz katru namā deklarēto personu. Bet par platību, kas pārsniedz 30 kvadrātmetrus, nodokļa likme, rēķinot uz vienu deklarēto “galviņu”, būs 1,5% apmērā no ēkas kadastrālās vērtības. Iznākumā – jo šajos namos, kuros dzīvokļi nav sadalīti atsevišķos īpašumos, būs mazāk deklarēto personu, jo uz pārsniegtās platības rēķina būs jāmaksā lielāks nodoklis.

Pagājušajā gadā daudzdzīvokļu namos, kuri nebija sadalīti atsevišķos dzīvokļu īpašumos, vienai dzīvesvietu deklarējušajai personai piekrītošā ēkas platības daļa, par kuru piemērojama 0,2 līdz 0,6% nodokļa likme, bija 40 kvadrātmetri aizpagājušajā gadā noteikto 50 kvadrātmetru vietā. Nosakot ēkas platības daļu, kurai piemērojama pieminētā samazinātā nodokļa likme, ņem vērā 2018. gada 1. janvārī konkrētajā ēkā pastāvīgo dzīvesvietu deklarējušās personas.

Kā vēsta Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes priekšnieks Ilmārs Ziedonis, uz šī kvadrātmetru samazinājuma rēķina lielāks nodoklis šogad varētu būt jāmaksā par aptuveni 5000 dzīvojamiem namiem galvenokārt galvaspilsētas vēsturiskajā centrā, kā arī par jaunajiem projektiem, kas uzcelti mikrorajonos 2000. gada sākumā. Taču pārsteigumu tas var sagādāt arī, piemēram, iedzīvotājiem ģimeņu privātmājās, kuras tiem pieder domājamās daļās.

Ilmārs Ziedonis piebilst, ka likme 0,2 līdz 0,6% apmērā no mājokļa kadastrālās vērtības arī šogad tiks saglabāta īpašumiem, kuros savu pastāvīgo dzīvesvietu deklarējusi vismaz viena persona. Toties par īpašumiem, kuros neviens nav deklarējis pastāvīgo dzīvesvietu, nodokļa likme ir 1,5% no īpašuma kadastrālās vērtības, tādējādi aptuveni 7 līdz 8 reizes lielāka. Piemēram, dzīvoklī, kura kadastrālā vērtība ir 20 000 eiro un kurā pastāvīgo dzīvesvietu deklarējis vismaz viens cilvēks, 0,2% nekustamā īpašuma nodoklis ir 40 eiro. Ja pastāvīgo dzīvesvietu dzīvoklī neviens nav deklarējis, tad 1,5% nodoklis sasniedz 300 eiro. Savukārt dzīvoklī, kura kadastrālā vērtība ir 50 000 eiro un kurā pastāvīgo dzīvesvietu deklarējis vismaz viens cilvēks, nodokļa apmērs ir 100 eiro. Ja neviens nav deklarējis, tad 750 eiro.

Arī par zemi, tostarp zem daudzdzīvokļu mājām, nodoklis tiek aprēķināts 1,5% apmērā no kadastrālās vērtības.

Kā noteikts likumā, nekustamā īpašuma nodokļa likmi 0,2% no kadastrālās vērtības piemēro īpašumiem, kuru vērtība nepārsniedz 57 000 eiro, 0,4% likmi no tās kadastrālās vērtības daļas, kas pārsniedz 57 000 eiro, bet nepārsniedz 107 000 eiro, savukārt 0,6% likmi no kadastrālās vērtības daļas, kas pārsniedz 107 000 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Piebilde: pēc likuma daudzīvokļu māju nav iespējams sadalīt pa dzīvokļu īpašumiem, ja visi īpašnieki nepiekrīt. Tātad = klusē un maksā!?

 2. tas par to ka neizstaveja padomju latviju ka to darija baltkrievi…. balto imperija ….

 3. Neciešu to Ušakovu ne acu galā ,tā savā mājā kas bija denacelizēta,un 50 gadus izmantoja PSRS,
  izaugām vesela ģimene 25 kvm. Tagad atkal ,nedrīksti dzīvot lielākā platībā kā 30 kvm.Pats būtu padzīvojis ,kā mēs uzaugā 4 berni ,un vecāki ,Kad tagad vecumdienās ,ir drusku vairāk platības ,tā maksā.Esam pensionāri ar vīru visur tik maksā ,no smieklīgajiem pabalstiem,kas skaitās pensija.
  Kā tā var darīt,nerūpēties pa saviem vecajiem cilvēkiem ,ko man tagad ,pie 70 gadiem jāmaina ir dzīvoklis?Kas te ir pa zemi ? Tikai bagātajiem darboņiem ir ,jādzīvo cilvēcīgi ?

  • prātam neaptverami, cik ļoti pie varas tikušie latvieši ienīst savus tautiešus, kā cenšās tos izdzīvot no dzimtenes, padarot par klaidoņiem ar koferiem rokās

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 5. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 6. Tas tev par balsošanu Atbildēt

  Tas tev par “BEZMAKSAS biļeti”sabiedriskajā transportā. Tu vēl neesi sapratis, ka bez maksas tikai pelei siers.

  Balso vien par krāpniekpartijām un tev tiks dots, tev patukšos kabatas. Vai neredzi kas notiek Rīgā – it kā pensionāri tiek “aplaimoti” ar bezmaksās braukšanu. MEli, meli, lieli MELI.

  Tā nelaime, ka PENSIONĀRS neskaita naudu, ko viņam par to paņem Rīgas namu pārvaldnieks, īpašuma departaments un visas citas Rīgas iestādes.

  Tu domā, ka Rēgā MISTERS 20 vairs nestrādā. Kur paveries, tur korupcija vai tavas kabatas tīrīšana un tu balso par to un priecājies.

  Lai veicas, tā turpini: vsem horošo, i vse smejutsja – V RĪŽSKOJ DUME.

 7. Cik labi kad var pats sev likumus rakstīt ! Rīdzinieku tiesības uz privātumu un to finasiālā aplaupīšana turpinās.

 8. Kādus tik “sūknīšus” neizdomā, lai pārpumpētu iespējamos naudas līdzekļus.
  Vecie ļaudis atkal nebūs tos nīgros procentus pamanījuši, uzaugs maksājamās summas…sirdszāles jāmeklē.

Draugiem Facebook Twitter Google+