Kultūra
Mūzika

Rīgu pasludina par Pasaules koru galvaspilsētu 16

Foto; LETA

Astoņas Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādes konkursu un kopdziedāšanas dienas svētdien Arēnā Rīga noslēdzās ar otro apbalvošanas ceremoniju un dalībnieku festivāla kora noslēguma koncertu.

Plašais koru mūzikas pasākumu klāsts – konkursi desmit kategorijās, draudzības koncerti, reģionālie koncerti, meistarklases, īpašie koncerti un jaunais televīzijas konkurss “Eirovīzijas gada koris”, kas kopā Rīgā pulcēja gandrīz 10 000 dalībniekus – 160 korus no 39 nācijām, kļūstot par dalībnieku skaita ziņā lielāko Eiropas koru olimpiādi.

Ārvalstu dalībnieki atzinīgi izteikušies par Rīgas gatavību sarīkot šāda mēroga kultūras pasākumu. To apliecinājuši arī koru olimpiādes rīkotāji no Vācijas kultūras organizācijas INTERKULTUR, Rīgas pilsētai dāvinot īpašu balvu – apliecinājuma rakstu “Rīga – Pasaules koru galvaspilsēta”.

Sestdienas vakarā Arēnā Rīga pasaulē pirmo titulu “Eirovīzijas gada koris” ieguva sieviešu koris Carmen Manet no Slovēnijas, savukārt olimpiādes Atklātajā konkursā kopumā izcīnīti 35 zelta, 56 sudraba un divi bronzas diplomi; Eiropas čempionu konkursā pasniegtas 29 zelta, 23 sudraba un 1 bronzas medaļa, Nāciju Grand Prix izcīņā – 74 zelta un 19 sudraba medaļas.

No visām šīm balvām Latvijas kori kopā ieguvuši trīs Nāciju Grand Prix Rīga 2017 uzvarētāja titulus, 27 zelta un trīs sudraba medaļas, piecus 3. Eiropas koru olimpiādes čempiona titulus, 12 zelta un sešas sudraba medaļas, kā arī 13 zelta un 18 sudraba diplomus Atklātajā konkursā.

LA.lv