×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
24. jūlijs, 2017
Drukāt

Rīgu pasludina par Pasaules koru galvaspilsētu (3)

Foto; LETAFoto; LETA

Astoņas Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādes konkursu un kopdziedāšanas dienas svētdien Arēnā Rīga noslēdzās ar otro apbalvošanas ceremoniju un dalībnieku festivāla kora noslēguma koncertu.

Plašais koru mūzikas pasākumu klāsts – konkursi desmit kategorijās, draudzības koncerti, reģionālie koncerti, meistarklases, īpašie koncerti un jaunais televīzijas konkurss “Eirovīzijas gada koris”, kas kopā Rīgā pulcēja gandrīz 10 000 dalībniekus – 160 korus no 39 nācijām, kļūstot par dalībnieku skaita ziņā lielāko Eiropas koru olimpiādi.

Ārvalstu dalībnieki atzinīgi izteikušies par Rīgas gatavību sarīkot šāda mēroga kultūras pasākumu. To apliecinājuši arī koru olimpiādes rīkotāji no Vācijas kultūras organizācijas INTERKULTUR, Rīgas pilsētai dāvinot īpašu balvu – apliecinājuma rakstu “Rīga – Pasaules koru galvaspilsēta”.

Sestdienas vakarā Arēnā Rīga pasaulē pirmo titulu “Eirovīzijas gada koris” ieguva sieviešu koris Carmen Manet no Slovēnijas, savukārt olimpiādes Atklātajā konkursā kopumā izcīnīti 35 zelta, 56 sudraba un divi bronzas diplomi; Eiropas čempionu konkursā pasniegtas 29 zelta, 23 sudraba un 1 bronzas medaļa, Nāciju Grand Prix izcīņā – 74 zelta un 19 sudraba medaļas.

No visām šīm balvām Latvijas kori kopā ieguvuši trīs Nāciju Grand Prix Rīga 2017 uzvarētāja titulus, 27 zelta un trīs sudraba medaļas, piecus 3. Eiropas koru olimpiādes čempiona titulus, 12 zelta un sešas sudraba medaļas, kā arī 13 zelta un 18 sudraba diplomus Atklātajā konkursā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Prieks un smiekls, abi rizē. Pieks par vēl vienu atzinību Latvijai – to nopelnījusi jau vairāsk kā somts gadus jau ilgā koru darbība un īpašie mūsu dziesmu svētki. Vēsturiski – arī gan 1940.gadā, Daugavpilī, gan atkal 1990. gadā turpat.
    Bet ar smieklu, un vienīgi ar smieklu, lai pārāk nesaskumtu un nesakaunētos par Latvijā notiekošo – par īpaši tizli vadīto Olimpiādes mājaslapu internetā, kura vajadzīgajos brīžos it nekā neinformēja skatītājus par daudajiem konkursu notikumiem, vietām, laikiem, koriem. Un kur tad palika VISU dalībnieku un valstu saraksts, un dalībnieku iegūto punktu skaits un vieta pa nominācijām, kas bija vajadzīga konkursu gaitā un vismaz noslēgumā. Rodas iespaids par pāragri izmaksātu atalgojumu interneta mājaslapas uzturētājam un iepaids pašas Plimpiādes un tās “Interkultūras” sekretariāta cilvēciņu laiskumu, neattapību un neprasmi.

  2. Ļoti jauks pasàkums! Tikai žēl, ka Vējonis izvēlējās iet uz Laimas Jauno Vilni

  3. Sikums,bet tomer patikami.

Draugiem Facebook Twitter Google+