Mobilā versija
Brīdinājums -2.7°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
26. oktobris, 2013
Drukāt

Rīga pērn citām pašvaldībām pārskaitījusi 202 miljonus latu IIN

Foto-LETAFoto-LETA

Karogi pie Rīgas domes ēkas.

Pagājušajā gadā Rīga uz citām pašvaldībām pārskaitīja 202 miljonus latu no iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumiem, ko galvaspilsētā nopelnīja citās pašvaldībās deklarētie iedzīvotāji, biznesa portāla “Nozare.lv” rīkotajā diskusijā atklāja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR).

Papildu tam šogad Rīga pašvaldību izlīdzināšanas fondā iemaksā 48 miljonus latus, bet nākamgad galvaspilsētai pašvaldību izlīdzināšanas fondā būs jāiemaksā 55 miljoni latu, atzīmēja Ameriks.

“Ja cilvēks strādā Rīgā, bet deklarēts Ventspilī, tad viņš izmanto Rīgas infrastruktūru, staigā pa Rīgas ielām, izstaigā parkus un skvērus, bet tālāk visi ieņēmumi aiziet Ventspilij,” atzīmēja Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs (SC).

Turklāt šis iedzīvotājs Rīgas pašvaldībai aizrāda, ka iela ir netīra, ka bedres nav salabotas, papildināja Ameriks.

Savukārt finanšu ministrs Andris Vilks (V) mudināja ņemt vērā, ka galvaspilsētā strādājošais tērē naudu Rīgā, un tādā ziņā nauda paliek pilsētā. “Cilvēki, kas dodas strādāt uz Rīgu, rada galvaspilsētā darba vietas. Ja nebūtu šī cilvēku pieplūduma no reģioniem, Rīgā būtu mazāk iespēju tirgot preces un pakalpojumus. Tas rada darba vietas. To parāda visas lielās pilsētas – Londonā, Ņujorkā tiek tērēts milzīgs naudas apjoms,” sacīja finanšu ministrs.

Jau ziņots, ka Rīgas dome iecerējusi mudināt galvaspilsētā strādājošas personas deklarēt arī savu dzīvesvietu Rīgā, piešķirot ievērojamas galvaspilsētas sabiedriskā transporta biļešu atlaides Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem.

Pievienot komentāru

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+