Mobilā versija
+2.2°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
26. oktobris, 2013
Drukāt

Rīga pērn citām pašvaldībām pārskaitījusi 202 miljonus latu IIN

Foto-LETAFoto-LETA

Karogi pie Rīgas domes ēkas.

Pagājušajā gadā Rīga uz citām pašvaldībām pārskaitīja 202 miljonus latu no iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumiem, ko galvaspilsētā nopelnīja citās pašvaldībās deklarētie iedzīvotāji, biznesa portāla “Nozare.lv” rīkotajā diskusijā atklāja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR).

Papildu tam šogad Rīga pašvaldību izlīdzināšanas fondā iemaksā 48 miljonus latus, bet nākamgad galvaspilsētai pašvaldību izlīdzināšanas fondā būs jāiemaksā 55 miljoni latu, atzīmēja Ameriks.

“Ja cilvēks strādā Rīgā, bet deklarēts Ventspilī, tad viņš izmanto Rīgas infrastruktūru, staigā pa Rīgas ielām, izstaigā parkus un skvērus, bet tālāk visi ieņēmumi aiziet Ventspilij,” atzīmēja Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs (SC).

Turklāt šis iedzīvotājs Rīgas pašvaldībai aizrāda, ka iela ir netīra, ka bedres nav salabotas, papildināja Ameriks.

Savukārt finanšu ministrs Andris Vilks (V) mudināja ņemt vērā, ka galvaspilsētā strādājošais tērē naudu Rīgā, un tādā ziņā nauda paliek pilsētā. “Cilvēki, kas dodas strādāt uz Rīgu, rada galvaspilsētā darba vietas. Ja nebūtu šī cilvēku pieplūduma no reģioniem, Rīgā būtu mazāk iespēju tirgot preces un pakalpojumus. Tas rada darba vietas. To parāda visas lielās pilsētas – Londonā, Ņujorkā tiek tērēts milzīgs naudas apjoms,” sacīja finanšu ministrs.

Jau ziņots, ka Rīgas dome iecerējusi mudināt galvaspilsētā strādājošas personas deklarēt arī savu dzīvesvietu Rīgā, piešķirot ievērojamas galvaspilsētas sabiedriskā transporta biļešu atlaides Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem.

Pievienot komentāru

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (2)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Streičs: Sveikt vīriešus Padomju armijas dienā ir tumsonība un kauns (7)Liekas absurdi – kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas pagājuši jau turpat 27 gadi, bet joprojām ir cilvēki, kuri atzīmē armijas dienu, un šajā
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+