×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. marts, 2015
Drukāt

Rīgā pie Krievijas vēstniecības notiek pasākums Ņemcova piemiņai (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien Rīgā pie Krievijas vēstniecības notiek pasākums piektdienas vakarā Maskavas centrā noslepkavotā opozicionāra Borisa Ņemcova piemiņai.

Kā novēroja LETA, pasākumā piedalās vairāki desmiti cilvēku. Uz piemiņas pasākumu ir atnākušas arī ģimenes ar bērniem. Kā pastāstīja viens no policistiem, sākumā piemiņas pasākumā bija pulcējušies aptuveni simts vai pat vairāku cilvēku.

Pie vēstniecības žoga ir nolikti ziedi, svecītes, kā arī dažādi uzraksti. Ziedus un svecītes Ņemcova piemiņai noliek gan latvieši, gan krievi. Pasākumā ar Latvijas karogu bija ieradusies arī kāda brazīliete, kura Latvijā dzīvo jau vairāk nekā piecus gadus.

“Es esmu patriote. Tāpēc esmu atnākusi ar Latvijas karogu. Domāju, ka mums jābūt vienotiem,” stāstīja sieviete. Viņa arī pauda sašutumu par to, ka tik milzīga valsts kā Krievija pielieto brutālu spēku. Sieviete arī norādīja, ka baidās par saviem bērniem, kuri dzimuši šeit.

Kāda cita sieviete uzsvēra, ka latviešiem un krieviem Latvijā ir jāturas kopā. “Ar katru cilvēku, kuru satieku, runāju par šo tēmu. Es stāstu krieviem, ka viņi mums ir vajadzīgi,” uzsvēra sieviete. Viņa bija atnākusi uz Krievijas vēstniecību, lai pieminētu Ņemcovu.

Kāds vīrietis pastāstīja, ka atnācis pie Krievijas vēstniecības, lai pieminētu nogalināto. Viņš gan vēlējies arī paust negatīvu attieksmi pret Krievijas varu un solidarizēties ar citiem, kuri bija klāt pasākumā.

Divi jaunieši bija atnākuši uz Krievijas vēstniecību, lai paskatītos uz notiekošo. “Ir skaidrs, ka tas nav tikai piemiņas pasākums, bet arī protests,” uzsvēra viens no jauniešiem.

Šodien Maskavā un Sanktpēterburgā notiek gājieni noslepkavotā opozicionāra piemiņai.

Kā ziņots, Ņemcovs ar vairākiem šāvieniem tika noslepkavots piektdienas vakarā Maskavas centrā. Slepkavības vietā atrastas sešas patronas, Ņemcovam trāpīts četras reizes, viņu nāvējoši ievainojot.

Izmeklētāji izskata visas Ņemcova slepkavības versijas, sestdien paziņoja Maskavas Galvenās izmeklēšanas pārvaldes pārstāvis.

Tiesībsargājošās iestādēs uzskata, ka Ņemcova slepkavība bijusi rūpīgi plānota, tai gatavojušies iepriekš. Viena no versijām ir, ka tā bijusi pasūtījuma slepkavība.

Ņemcovam bija 55 gadi, bez viņa palikušas četras meitas un 87 gadus vecā māte. Prezidenta Borisa Jeļcina laikā viņš bija Ņižņijnovgorodas gubernators, vēlāk kļuva par Krievijas valdības premjerministra vietnieku. 2000.gada prezidenta vēlēšanās atbalstīja Vladimiru Putinu, taču drīz vien to atzina par kļūdu un pārgāja opozīcijas rindās, kļūstot par vienu no asākajiem Putina kritiķiem. 2013.gadā tika ievēlēts par Jaroslavļas domes deputātu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. atbilde >>>nekas Atbildēt

    Neutraucies,ari tev pienaaks karta, Latvijas sarkanais vatnik!

  2. Ui, kā tiem vēstniecības darbiniekiem tas riebjas.

  3. par vienu žīdu-nodevēju mazāk.

  4. Lietuvā, pieminot Ņemcovu, gājienā piedalījās četri tūkstoši, pie mums – apmēram simts??? Manī tas vieš zināmus secinājumus…

  5. kas notiek!? NOGALINA CILVĒKU TIKAI TĀDĒĻ, ka VIŅŠ DOMĀ SAVĀDĀK!? AUKSTASINĪGI NOSLEPKAVO NE PAR KO NENOŽĒLOJOT…Taču viss kļūs zināms tā vai tā!!!!!!!! Nezinu, ka KAUT KO kāds būtu varējis neuzzināt vai ko IZSVĪTROT NO DZĪVES VAI SAVAS PAGĀTNES… Arī šī slepkavība būs ar laiku zināma…

  6. Ja, tas ir ari protests Atbildēt

    pret to launumu kas nospiez Krieviju un grib ari nospiest mus un parejo Eiropu.

Draugiem Facebook Twitter Google+