×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
25. maijs, 2016
Drukāt

Rīgā pieaug kritiskā stāvoklī esošu ēku skaits; Kučinskis sola meklēt risinājumu (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Cilvēku dzīvību apdraudošu ēku skaits Rīgā pieaug katru dienu, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Vircavs skaidroja, ka šobrīd Rīgā ir 36 mājas, kurām noteikts ļoti kritisks stāvoklis. No tām 22 gadījumos ir izsniegti atzinumi, ka māja vai daļa no tās ir avārijas stāvoklī, kā arī ir būvvaldes lēmums par to slēgšanu. Par pārējām mājām tiek gaidīti sertificētu būvinženieru slēdzieni.

Vircavs gan pieļāva, ka minētās 36 ēkas ir tikai aisberga redzamā daļa, jo pilsētā ir kopumā ap 100 000 māju.

Būvvaldes vadītājs atzina, ka neskatoties uz brīdinājumiem, īpašnieki ne vienmēr steidzas šīs ēkas remontēt. Savukārt gadījumos, kad ēkas pieder privātpersonām, Rīgas būvvaldes tiesības ir ierobežotas. “Ja redzēsim, ka situācija pilnīgi neuzlabojas, neizslēdzam, ka kaut kādā veidā nāksies cilvēkus vienkārši izdzīt no tām mājām ārā,” teica Vircavs, piebilstot, ka līdz šim neviens no privātpersonām piederošām ēkām “aiz rokas nav mests ārā”.

Vēlāk raidījumā šo jautājumu komentēja arī Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), kurš sacīja, ka ir pēdējais laiks veikt grozījumus Publiskas personas mantas atsavināšanas likumā, “kā tas ir civilizētājās vecajās Eiropas valstīs”, kur ir pilnas tiesības īpašniekam atsavināt tās mājas, kas apdraud iedzīvotājus vai ir pamestas.

Tuvākajā laikā par to tiks rosinātas diskusijas, uzsvēra Kučinskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Gailei nav kremla pasutijuma…, tapec kaut pus Riga var sagrut, bus OK, bet tiklidz atgadina par okupacija, ta dara visu, lai aizvertu, nosleptu, laikam saimniekam netikamo.

 2. “kaut kādā veidā nāksies cilvēkus vienkārši izdzīt no mājām ārā”, vai Vircavs apjēdz, ko runā, liekas būvvaldes funkcionārs stāv tālu no īstenības, jāsāk ar to, ka jānoskaidro kāpēc ēkas ar apsaimniekotāju (tagad – pārvaldnieku) novestas avārijas stāvoklī, kas vainīgs (pastāvošā pārvaldīšanas sistēma, pārvaldnieka darbinieki, kas nepilda savus pienākumu, būvvalde ar saviem inspektoriem, likumdošana, ….) kas jādara lai situāciju uzlabotu un saglābtu esošo, bet Vircavs (pēc izglītības ģeogrāfs, kas runā skaļās juridiskās frāzēs, nesaprotot būvniecību) jau nav spējīgs risināt šo jautājumu

 3. kur tad palikusi Gaile ar “labam idejam” kas attiecas uz arkitektoniskiem risinajumiem Riga ????????

 4. Nu nav neka elementaraka ka tadus graustus izbeigt ka paradibu. Protams ja izlemj apiet laikam lielako skersli – to ka tie pieder savejiem…, par ko, pie tam tie fantaze dabut neadekvatu cenu. Bet citadi, nu uzlikt MILZIGAS soda naudas par ipasuma nesakartosanu, it seviski, ja tas apdraud apkartejos, ka ari sava nolaista izskata del samazina apkartejo ipasumu cenu un degrade vidi. Parejais ir tikai izpildes tehniskais jautajums. Pie tam ar realu izdevigumu pasvaldibam.
  Bet, izskatas, ka tur lemtspeja sakas tikai “otkatu” gadijumos…, bet cits lai kaut sagrust…

 5. atsavināt,atņemt,izdzīt!.lv Atbildēt

  Likumi un līgumi paredz, ka katrai mājai jābūt SERTIFICĒTAM apsaimniekotājam, kuram māja regulāri jāapseko un bez īpaša atgādinājuma jānovērš nelieli bojājumi, par ko tiek iekasēta apsaimniekošanas maksa. Tad kāpēc pēc papīriem viss kārtībā, bet mājas brūk acu priekšā? Kādreiz jaunības naivumā domāju, ka nav nekā $ūdīgāka par padomijas namu pārvaldi, taču nu redzu, ka ir …

 6. Bet ko ir darījis Ušakovs? Atbildēt

  Tikai jaucies Latvijas ārpolītikā un stutējis krievnacistus.

Draugiem Facebook Twitter Google+