×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. janvāris, 2014
Drukāt

Uzbrukumā piekauts bijušais SAB vadītājs Kažociņš (13)

Kazocins_LETA2

Trešdien gaišajā dienas laikā netālu no savas dzīves vietas piekauts bijušais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs Jānis Kažociņš, to LNT raidījumam “900 sekundes” ceturtdien apstiprināja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

Pēc raidījuma “900 sekundes” rīcībā esošās informācijas, uzbrukumā gūtās traumas esot smagas. Tikmēr iekšlietu ministrs norādīja, ka, pēc viņa rīcībā esošās informācijas, Kažociņa veselībai un dzīvībai briesmas nedraud. “Cik es zinu, tad viņš šobrīd neatrodas slimnīcā,” klāstīja Kozlovskis.

Viņš atzina, ka bijušajam SAB vadītājam uzbrukuši divi cilvēki. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē par notikušo sākts kriminālprocess par huligānismu personu grupā, ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu.  Tiesa, netiek izslēgta arī versija, ka uzbrukums saistīts ar Kažociņa iepriekšējo darbību SAB vadītāja amatā.

VP pārstāvis Toms Sadovskis portālu “LA.lv” informēja, šobrīd kriminālprocesā turpinās izmeklēšana un policija strādā pie versiju izvirzīšanas. Pagaidām aizdomās turēto nav. Plašāku informāciju policija izmeklēšanas interesēs nesniedz.

Kažociņš daudzus gadus vadīja SAB. Pēc pilnvaru termiņa beigām viņu nesen šajā amatā nomainīja Jānis Maizītis.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Laikam par sadarbību ar komunistiem, kuri 1993.gada 18.februāra naktī iznīcināja atjaunoto Rīgas Latviešu Biedrību? Šī nozieguma slēpšana mūžīgi būs Kažociņa ģimenes pretīgākais kauna traips.

  Lasīt GOOGLE manus pierādījumus par 4.maija valsts amatpersonu pretlatviskajiem noziegumiem.

 2. Mūsu DP un VP abas pazīstamas ar savu impotenci noziegumu atšķetināšanā. Šoreiz nav runa par parastu ielu huļigānismu. Būtu nekavējoties jālūdz vismaz attiecīgo igauņu drošības dienestu palīdzība.

 3. Tā vairs nav “maigā vara”.

 4. Kā teiktu Rubiks: “Piekaušana nav vērtējama viennozīmīgi! Viņš to pelnījis, jo Ziemeļīrijā sadarbojās ar angļu fašistiskajiem kolonistiem ar kuriem kopīgi apkaroja īrus, kuri cīnās par Ziemeļīrijas dekolonizāciju un Ziemeļīrijas pievienošanu pie īru zemes Īrijas!”

 5. Nemūžam neatradīs, jo būs tikai meklēšanas imitācija. Ja latvieši būtu piekāvuši kādu nēģeri vai,nedod Dievs, SC politiķi, tad tik sāktos!

 6. Gribētos detaļas. Vai piekauts tika tāpēc, ka nerunāja krieviski?

 7. Tā gan ir meistarības augstākā pilotāža, vecu vīru piekaut. Atmorozki.

 8. Cienījamais Jāni Kažociņ!
  Visdziļākā līdzjūtība Jums un drīzu izveseļošanos.
  Bet… liekas, ka daudzi darbiņi palikuši nepadarīti.

  Tas, ka „atlaistā Saeima” ievēlēja LatPrez A. Bērziņu ir arī Jūsu bezatbildība.
  Tas, ka A. Bērziņš realizēja Valdības apvērsumu ir arī Jūsu bezatbildība.
  Tas, ka Premjerministra kandidātu Pabriku – iepriekšējās valdības labāko ministru, bez diskusijas „nometa kā grīdas lupatu un noslaucīja kājas” ir arī Jūsu bezatbildība. (Vai varat atcerēties, kā sauc tā padomnieku?)
  Tas, ka Jūs nometa no „Zolitūdes izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja amata” ir arī Jūsu bezatbildība. (Tā ir arī mūsu atbildība 54. nogalināto priekšā…)
  Tas, ka Rīgu „pārvalda” krimināla banda, kas gatavojas pārņemt Valsts varu nākošajās Saeimas vēlēšanās ir arī Jūs bezatbildība.
  Tas, ka ĀM ir nonākusi „citu valstu ideoloģiskā un administratīvā pakļautībā” ir arī Jūsu bezatbildība.
  Tas, ka žurnālista Jēkabsona (www.kompromats.lv) slepkavības mēģinājums netika izmeklēts ir arī Jūsu bezatbildība.

  „Maskava asarām netic…”. To Jūs zināt. Viņa ciena „stiprus puišus”. Viņiem netīk ilgi snauduļot, baidās zaudēt „profesionālās iemaņas” – atrofēties.

  Drīzu Jums izveseļošanos, lai Jums veicas. Paldies, par to ko esat paveicis Latvijas plauksmei.
  Vien žēl, ka neesam informēti.
  Patiesa informācija dod vairāk sirdsmiera. Nezināšana –satrauc. „Miers baro, nemiers ārda”.

  • Tā arī ir JŪSU bezatbildība Laimon. Jeb precīzāk sakot, visu pasīvo ļautiņu, kā Jūs, neizdarība. Kāds ir Jūsu personīgais ieguldījums tiesiskas valsts izveidē, Padomju okupācijas seku likvidēšanā, latviešu valodas nostiprināšanā un visu Jūs piesaukto ļaunumu novēršanā? Ir jau viegli komentārus noriet tos, kas aktīvi cīnās ar problēmām valstī un gaidīt jātnieku baltajā zirgā vai ne?

   • Laimonis Laimiņš cienījamam Ārzemniekam. Personīgi. Atbildēt

    Piedodiet, ka tik gari. Jūsu uzrunātās problēmas būtu pelnījušas arī simtkārt garāku textu. Piedodiet.
    „Tā arī ir JŪSU bezatbildība Laimon. Jeb precīzāk sakot, visu pasīvo ļautiņu, kā Jūs, neizdarība.
    Cienījamais „Ārzemniek”!

    Ļaužu CERĪBĀS „Latvija” eksistē jau daudzus gadu tūkstošus, no kuriem tā ļaužu DOMĀS gandrīz 100 gadu ir bijusi Valstiski neatkarīga, un jau gandrīz gadsimta ceturksni tā „de facto” ir atkal Neatkarīga. Atjaunota.
    Ir bijuši laiki kad „Latvijai” bija trīs valdības vienlaicīgi (1919.g. Latvijas Pagaidu valdība – Ulmanis, Jaunā Latvijas Pagaidu valdība – Borkovskis, vēlāk Niedra, Latvijas Sociālistiskā Padomju Republika – Stučka), bija laiki, kad Valdības un Valsts apvērsumus organizē premjerministri (naktī uz 1934.16.05. – Ulmanis), mikrobiologi (1940. gada 20. jūnijs – Kirhenšteins), okupācijas spēku ieliktņi (Lācis, Peive, Vit.Rubenis, Jur. Rubenis, Bresis) Kompartijas pirmSekretāri (Rubika pučs -1991.g.) , vai Valdības apvērsumu organizē, bet retāk, Latvijas Prezidenti (tā rezultātā vakar Bērziņš sastādīja Valdību). Vai tik tā nav pirmā „Latvijas Prezidenta” sastādītā valdība? SATVERSME to aizliedz. Vai Latvijai vēl ir Prezidents?
    „Laiki” ir bijuši raibi. Tad nu gribētos zināt – vai Pabriks nekļuva par Premjeru dēļ savām virsvidusmēra gara spējām, latviskās garapozicijas vai pie vainas bija spēki, kam nepatika Jūsu izcilajais tandēms – Pabriks-Kažociņš. Vai uzbrukums Kažociņam bija atriebība par „neveiklo, neaprēķināto konstalāciju ar Pabriku – premjeru”? Vai tad, kad saprata, ka Rinkeviča kandidatūra jāatliek līdz jaunajam Saeimam? Atriebība?
    Kā redzat vēstures ritumā, SAB ir ļoti svarīga, nepieciešama un, ja pareizi vadīta, „VARENA IESTĀDE”.
    Es – Laimonis varu vērot „dinozauru kaujas”, bet nevaru jūtami tās ietekmēt. Ar Krieviju man nav „neparasta alianse”. Un Obama nav mans brālēns.
    „Kāds ir Jūsu personīgais ieguldījums tiesiskas valsts izveidē, Padomju okupācijas seku likvidēšanā, latviešu valodas nostiprināšanā un visu Jūs piesaukto ļaunumu novēršanā?”
    Četri bērni un pieci mazbērni.
    Lielais kaimiņš mums tāds – sarežģīts. Esam jau neticami daudz paveikuši. Skaidrs, ka galvenais ir lēns, pacietīgs, precīzs, neatlaidīgs, rūpīgs, gudrs, apsteidzošs, nacionāls, kulturāls, asprātīgs, nepārtraukts darbs Latvijas labā. Soli, pa solim. Kā virves vilkšanā – sīkiem, ātriem rāvieniem… papēžus dziļi zemē iemītus… Tā mums pienāktos darboties. Ar „plaši pavērtu skatu”, bet, kā bokseriem, ar šauri piemiegtām acīm, lai pretinieks (Rainis saka – pretnis)neredz nākamā sitiena virzienu.
    Uzbrukums Kažociņam, tāpat kā pirms gada, žīdu puisim Leonīdam Jēkabsonam, ir uzbrukumi Latvijai, tās Valstiskumam, Brīvībai, Demokrātijai. Vai Latvijā ir spēki, kas vēlētos šos noziegumus izmeklēt – nezinu. Neesmu informēts.
    Es uzturu Valsti.
    Lai SAB, Drošības policija, Valsts Policija, Municipālās policijas, Prokuratūras, bezgalīgās Tiesu instances, atbildīgās Ministrijas, Armija, Robežsardze, Zemessardze, Premjerministri, Valsts Prezidenti sadarbībā ar internacionāliem partneriem var un grib „aizsargāt” Kažociņu un Jēkabsonu. Latviju.
    Lai Zolitūdes upuriem pašiem nav jālūdzas policijai „pārkvalificēt lietu”.
    Lai policija divus mēnešus pēc traģēdijas mums nestāsta, ka nav „aizdomās turamo” .
    Lai tā „nelaimes cēloni” nemeklē visur un nekur. 360 grādi pa horizontāli, vertikāli un tā līdz bezgalībai. Līdz bezgalībai ne iemeslus, ne vainu neviens ne meklēs, ne atradīs. Vai to mēs gribam?
    Lai Rīgas Mērs no saviem „sētniekiem un tramvaju vadītājiem” neuzzina, ka viņš „nav ne pie kā vainīgs”. Un tic viņiem. Nevis 54. zārkiem.
    Es uzturu Valsti.
    Lai neatkāpjas Dombrovskis, Pabriks, Pavļuts, Grende, Strīķe, Dr.Šulcs…
    Lai Pavļutu neatstādina no Valdības, jo viņš solījis jau 1.februārī iesniegt Celtniecības likumdošanas grozījumus, bet Saeima tos grib ne ātrāk kā maijā, lai pēc parlamentārajam vasaras brīvdienām un Rinkeviča – SC valdības izveidošanas, tie nav jāmaina.
    Ir vēl simtiem argumentu, bet tos citu reizi…
    „Ir jau viegli komentāros noriet tos, kas aktīvi cīnās ar problēmām valstī un gaidīt jātnieku baltajā zirgā vai ne?”
    Pilnīgi piekrītu.

 9. Nebūsim naivi! Kāds huligānisms? Policisti aizmirsuši, kādā iestādē Kažociņš strādāja, kam viņš ir padomnieks un kā intereses viņš aizskar! Tā ir iebiedēšana par to, ko viņš dara un kamēr politiķi
  izliekas neko neredzam, vietējie ekstrēmisti rīkojas.

  • Varbūt, ka Kažociņš mazliet arī bija pelnījis, bet
   – uzbrukt pensionāram, tas ir katra sevi cienošā vīrieša nenomazgājams negods!
   – uzbrukt divatā vienam- tas jau ir lielās brāļu tautas “gods, lepnums un sirdsapziņa”! Domāju, ka viņi ir parādījuši meklēšanas virzienu
   Tagad būtu aktīvi jāsadarbojas DP un Latvijas policijai, tikai, ja tik tiešām gribam atrast vainīgos, nevajadzētu tur iesaistīt asinsbrāļus!
   Mums tagad ir jauns ministrs un varbūt, ka viņš savos biotopos ātri atradīs vainīgos? Cerēsim!
   Drīzu atveseļošanos, Kažociņa kungs!

  • Ja vietējie,tad vel šā tā bet ja nē? Noteikti tie zināja ka Kžociņš staigā bez ieroča. Tā ir kļūda. Nakam reiz tā nedari Kažociņa kungs. Neviens cits tevi ne aizstāvēs, tikai 45tais.

Draugiem Facebook Twitter Google+