×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
25. marts, 2015
Drukāt

Rīgā piemin 1949. gada deportāciju upurus (4)

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Lai pieminētu komunistiskā genocīda upurus, trešdien gājienā no Okupācijas muzeja uz Brīvības pieminekli devās vairāki simti cilvēku.

Gājienā piedalījās 12.Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, vairāki citi parlamenta deputāti, Rīgas domes pārstāvji. Gājiena priekšgalā nesti Baltijas valstu -Latvijas, Lietuvas un Igaunijas – karogi ar sēru lentēm un Komunistiski represēto apvienības karogs.

Kādam gājiena dalībniekam ap pleciem bija apsiets Ukrainas karogs, bet kādam citam dalībniekam rokās bija krusts ar sēru lenti un skaitli 66, tādējādi apzīmējot 66.gadskārtu, kopš represijām.

Piemiņas pasākumā pie Brīvības pieminekļa piedalījās Valsts prezidents Andris Bērziņš, Ministru prezidente Laimdota Straujuma un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs. Pie pieminekļa tiek nolikti ziedi un spēlēja Nacionālo bruņoto spēku orķestris.

Trešdien aprit 66 gadi kopš Latvijas pilsoņu masveida deportācijām uz Sibīriju.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Luudzu iemaacies, ‘latvieti parastais’, starpiibu starp nacionaalistiem un naacistiem. (un arii – uzvaardus saak ar lielo burtu)

  2. latvietis parastais Atbildēt

    nav jau reklāmas nekādas
    tāpec no NA nacistiem piedalās tik mūrnieca kam tas ir amata pienākums, pārejā spice nepiedalās jo reklāmas par maz nekārs PR nesanāk. nu protams kas ir deportācijas. gluži kā visos pārejos gadijumos ja tas nav 16 marts tad no na nav neviens atradis laiku un vēlmi piedalities:)

Draugiem Facebook Twitter Google+