×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

Rīgā pieminēs 1991. gada barikāžu laiku

ugunskurs_barikazu_saeima

Lai pieminētu 1991. gada barikāžu laiku, Rīgā notiks vairāki pasākumi – tiks iedegti piemiņas ugunskuri un nolikti ziedi Meža kapos, pie Brīvības pieminekļa, kā arī kritušo piemiņas vietās Bastejkalnā, informē Rīgas domē.

Otrdien, 13. janvārī, atceres ugunskurs tiks aizdegts Zaķusalā, kur notiks arī barikāžu rekonstrukcijas spēle.

16. janvārī piemiņas pasākums notiks pie Vecmīlgrāvja tilta un Mārupes kapos, bet 19. janvārī atklās izstādes “Brīvprātīgie kārtības sargi barikādēs” ekspozīciju 1991. gada barikāžu muzejā.

20. janvārī no plkst. 10 līdz 20 Doma laukumā degs piemiņas ugunskurs, bet laikā no plkst. 11 līdz 17 blakus ugunskuram apmeklētājiem būs pieejama 1991. gada barikāžu muzeja ceļojošā izstāde, kas būs apskatāma “muzeobusā”. Šajā dienā notiks arī svinīgā Goda sardze pie barikāžu laikā bojā gājušo piemiņas akmeņiem Bastejkalnā un pie bijušās Iekšlietu ministrijas ēkas Raiņa bulvārī 6.

Tāpat plānota ziedu nolikšanas ceremonija Meža kapos, pie Brīvības pieminekļa un Bastejkalnā kritušo piemiņas vietās. Piemiņas ugunskurs šogad tiks iedegts arī pie Saeimas ēkas.

Pieminot barikāžu laiku, Rīgas Domā plkst. 18 notiks koncerts “Klātbūtne”, kurā skanēs Knuta Skujenieka dzeja un Goran Goras koncertprogramma “Mosties”. Koncertā piedalīsies aktieri Egils Melbārdis, Andris Bulis, Ģirts Liuziniks un Mārtiņš Vilsons. Ieeja koncertā būs bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+