×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. novembris, 2015
Drukāt

Rīgā pieminēs Zolitūdes traģēdijas upurus

Foto: LETAFoto: LETA

Sestdien atvērs Zolitūdes traģēdijais veltīto Piemiņas grāmatu, atklās pagaidu memoriālu un iededzinās īpašu festivāla “Staro Rīga” objektu “Gaismu sauca”, LA.lv uzzināja Rīgas domē.

Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrība “Zolitūde 21.11” sestdien, 21. novembrī, plkst. 11.30 Rātsnamā, Rīgas domes sēžu zālē, rīko Piemiņas grāmatas “Atceries Zolitūdi” svinīgu prezentāciju.

Tās laikā biedrība “Zolitūde 21.11” pateiksies un dāvinās Piemiņas grāmatu tiem cilvēkiem un organizācijām, kuri pirms diviem gadiem piedalījās glābšanas darbos, kā arī tiem, kuri divu gadu laikā palīdzēja cietušajiem pārvarēt traģēdijas sekas.

Grāmatas autori ir bojāgājušo tuvinieki un arī traģēdijā cietušie, kas palikuši dzīvi, kopumā vairāk nekā 120 cilvēku. Grāmatā ir trīs daļas: “Tie, kas aizgāja” – stāstījumi par bojāgājušajiem; “Tie, kas izdzīvoja” – izdzīvojušo un glābēju atmiņas; “Tie, kas glāba” – glābšanas operāciju dalībnieku (VUGD, NMPD, slimnīcu mediķu, NBS un Zemessardzes karavīru, Rīgas pašvaldības policijas darbinieku ) pilns saraksts.

Zolitūdes traģēdijas vietā, Priedaines ielā 20, plkst. 17 notiks dievkalpojums, bet plkst. 17.44 tiks atklāts pagaidu memoriāls. Objekts teritorijā tiks izvietots uz pagaidu laiku, bet pēc visas teritorijas pārņemšanas Rīgas pašvaldības īpašumā tiks rīkots konkurss pastāvīgas piemiņas vietas izveidei.

Pagaidu memoriāls tiks izvietots sagruvušās ēkas teritorijā – tur, kur iepriekš atradās ieeja veikalā. Uz tā teksts: “2013. gada 21.novembrī šajā vietā, Priedaines ielā 20, sagrūstot lielveikalam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vairāki desmiti tika ievainoti. Rīgas dome, pieminot Zolitūdes traģēdiju, ir izveidojusi pagaidu piemiņas vietu kā pirmo simbolisko soli tautas piemiņai uz mūžu.”

Zolitūdes notikumu piemiņai īpašā veidā tiks iedegts viens no gaismas festivāla “StaroRīga” objektiem – instalācija “Gaismu sauca” uz AB dambja. Plkst. 17.44, kad pirms diviem gadiem notika pirmais iegruvums lielveikalā “Maksima”, lieljaudas prožektori vērsīs gaismas starus debesīs, aicinot ikvienu šajā brīdī domās pieminēt Zolitūdes traģēdijas upurus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+