Latvijā
Rīga

Rīgā piestājis burātājs Bjorns, kas izmanto tikai saules un vēja enerģiju0

Zviedru burātājs. Avots: Rīgas Plānošanas reģions.

Rīgā piestājis zviedru burātājs un vides aktīvists Bjorns Bertofts, kas apceļo Baltijas jūru, izmantojot tikai saules, vēja un ūdens enerģiju, informē Rīgas Plānšanas reģions.

Viņa mērķis ir noburāt 2000 jūras jūdzes, izmantojot fosilās enerģijas vietā tikai alternatīvus enerģijas veidus – sauli un vēju. Vides aktīvists savā ceļojumā apceļos 7 valstis – ceļojumu vides aktīvists uzsāka Norvēģijā, tad devās uz Zviedriju, Dāniju, Vāciju un Gotlandi, bet no tās – uz Latviju. Tālāk viņš dosies uz Igauniju un Somiju un ceļojums noslēgsies Zviedrijā.

Bjorns Bertofts savā blogā uzsver, ka viņš neizmanto ne grama fosilo enerģiju: “Jahta ir gudri konstruēta un tā izmanto tikai motoru un propelleru, saules baterijas un buras. Mums nav jāapstājas nekur, lai uzlādētu baterijas, jo tās jau uzlādējas ceļā. Tā vietā mēs krastā varam vairāk laika veltīt tēmai un diskusijai par ekoloģijai draudzīgu ceļošanu, izmantojot saules un vēja resursus, kā arī kā samazināt plastmasas atkritumus Baltijas jūrā.”

Šīs ekspedīcijas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību plastmasas atkritumu problēmai, kas nonāk jūrā.

Rīgas plānošanas reģiona speciālisti ar zviedru burātāju iepazinās šī gada ziemā Stokholmā izstādē “Alt for sjon” projekta “Uzlabota jahtu ostu infrastruktūra un ostu tīkla attīstība Igaunijā un Latvijā” (EST-LAT Harbours) ietvaros.

LA.lv