Latvijā
Rīga

Rīgā pirmā pietura tiešsaistē
6

Foto – Timurs Subhankulovs

Tramvaja pieturā Juglā uzstādīts pirmais digitālais displejs un pieejams bezmaksas internets. Monitorā redzams tramvaju kustības saraksts tiešsaistes režīmā, kā arī cita pasažieriem aktuāla informācija, piemēram, par iespējām iegādāties e-talonus, pieteikties rīdzinieka kartei un citu aktuālo informāciju. Plānots, ka nākotnē ar šādiem monitoriem tiks aprīkotas vēl vairākas pieturvietas un ar to starpniecību pasažieri tiks informēti par aktuālajām izmaiņām, transporta atiešanas, pienākšanas, kavēšanās laiku utt.

RP SIA “Rīgas satik-sme” (“RS”) preses sekretārs Viktors Zaķis informē, ka tuvākajā laikā otrs šāds monitors, visticamāk, tiks uzstādīts pieturā pie t/c “Alfa”, taču abās vietās kādu laiku tablo darbosies testa režīmā. “Sākotnēji tie darbosies eksperimentāli, lai mēs apjaustu, kā šī sistēma funkcionē un to aprobētu,” norāda V. Zaķis. Tiks pārbaudīts, kā monitori savienojas ar dispečeru punktu, drošības sistēmām, vai tie darbojas tiešsaistes režīmā bez nobīdēm u. tml. Tāpēc “RS” aicina pasažierus būt 
saprotošiem, ja novēro tablo kādas neprecizitātes. Precīzi vēl nav zināms, cik tieši pieturās un konkrēti kuros posmos digitālie monitori būs. “RS” apstiprina vien to, ka tie paredzēti lielākajās pieturās pilsētas centrā un vietās, kur apgrozās visvairāk cilvēku.

Jauninājums ieviests šovasar iesāktās Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietu pārbūves un modernizācijas ietvaros. Kopumā pēc īpaši apstiprināta dizaina tiks atjaunotas 800 pieturvietas visā galvaspilsētā. 23 modernās pieturas jau priecē tramvaju pasažierus Brīvības ielas posmā no galapunkta Juglā līdz t/c “Alfa”. Tās izbūvētas atbilstoši Eiropas prasībām – ērtas arī pasažieriem ar īpašām vajadzībām, māmiņām ar bērnu ratiņiem, gados veciem cilvēkiem u. c. Paaugstinātas pieturvietu platformas, kas aprīkotas ar drošības margām, īpaši reljefotu bruģi platformu malās un slīpām nobrauktuvēm.

Jaunajās pieturās plānots nodrošināt arī bezmaksas interneta lietošanas iespēju. Patlaban tas iespējams tikai Juglas tramvaja galapunktā un kādu laiku tikai testa režīmā. Bezvadu internetu “RS” tuvākajā nākotnē plānot ieviest arī sabiedriskajā transportā.

LA.lv