×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. augusts, 2014
Drukāt

Rīgā pirmajā pusgadā sertificēti vairāk nekā 500 gidu

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Rīgā šā gada pirmajos sešos mēnešos izsniegti 506 tūristu gidu sertifikāti – visvairāk ekskursiju vadīšanai krievu, latviešu, angļu un vācu valodās, liecina Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) apkopotā informācija.

Kopš spēkā stājušies noteikumi par tūrisma gidu sertifikāciju, visvairāk sertifikātu ir izsniegti gidiem, kuri ekskursijas Rīgas viesiem vēlas vadīt krievu (33%), latviešu (21%), angļu (18%) un vācu valodās (11%).

Nākamās populārākās valodas ir franču (3%), itāliešu (3%), spāņu (3%) un zviedru (2%) valodas. Sertifikāti izsniegti arī gidiem, kuri runā tādās valodās kā grieķu, ķīniešu, korejiešu, rumāņu, ukraiņu, lietuviešu un citās.

“Lai arī šobrīd tiek saņemti salīdzinoši mazāk pieteikumu gidu sertifikāta saņemšanai nekā sezonas sākumā, līdz šim tos esam izsnieguši ekskursiju vadīšanai 25 pasaules valodās vairāk nekā pieciem simtiem interesentu. Protams, ir arī gadījumi, kad gidi vēlas vadīt ekskursijas vairākās valodās – tāds ir katrs otrais gadījums. Zīmīgais pieci simtais sertifikāts tika izsniegts gidei, kura ekskursijas Rīgā vadīs angļu un latviešu valodā,” klāsta RTAB valdes locekle Vita Jermoloviča.

Jau iepriekš ziņots, ka saistošie noteikumi par tūristu gidu sertifikāciju stājās spēkā 2014.gada 1.janvārī, bet aizliegums nesertificētu gidu pakalpojumu sniegšanai noteikumos minētajos objektos stājās spēkā no 1.aprīļa.

Izsniegtais sertifikāts apliecina gidu profesionālās zināšanas un kvalifikāciju par Latvijas galvaspilsētu, tās vēsturi, apskates vietām, tūrisma objektiem un aktuālajiem notikumiem.

Nodibinājums RTAB Uzņēmumu reģistrā reģistrēts 2009. gada 28. oktobrī. 70% RTAB pieder Rīgas domei, bet pārējiem dibinātājiem – aviosabiedrībai “airBaltic”, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijai un Latvijas Tūrisma aģentu asociācijai – katram pa 10%. 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+