Kultūra
Mūzika

Rīgā pirmo reizi koncertēs Berlīnes Konzerthaus0

Publicitātes foto: Marco Borggreve

VSIA “Latvijas Koncerti” aicina baudīt izcilu mākslinieku koncertu 28. septembrī Lielajā ģildē, kur uz vienas skatuves satiksies viens no Berlīnes vadošajiem orķestriem – Berlīnes Konzerthaus orķestris un viena no Eiropas aktīvākajām un pieprasītākajām solo ērģelniecēm Iveta Apkalna, informē “Latvijas Koncerti”.

Koncerts notiek Latvijas valsts simtgades koncertciklā “Dzimuši Latvijā”, un Berlīnes Konzerthaus Rīgā viesojas pirmo reizi.

Programmā iekļauta vācu komponista Oto Nikolai uvertīra operai “Jautrās vindzorietes”, beļģu komponista Jozefa Jongena Ērģeļkoncerts “Sinfonia Concertante” un Ludviga van Bēthovena Trešā jeb “Heroiskā” simfonija. Koncerts notiek Latvijas valsts simtgades koncertciklā “Dzimuši Latvijā”.

Vācu komponistu Oto Nikolai vēsture atceras kā vienu no izcilā orķestra “Vīnes Filharmoniķi” dibinātājiem un diriģentiem. 1848. gadā Oto Nikolai tika iecelts par Berlīnes operas galveno kapelmeistaru, bet jau gadu vēlāk ar milzu panākumiem tur iestudēja savu pēdējo operu “Jautrās vindzorietes”, kas kļuva par teju vispopulārāko komisko skatuves darbu 19. gadsimtā.

Ljēžā dzimušais komponists un mūzikas publicists Jozefs Jongens bijis viens no ievērojamākajiem 19. gadsimta pirmās puses ērģelniekiem un beļģu ērģeļmūzikas attīstītājiem. Apjomīgā Ērģeļsimfonija komponēta kā pasūtījuma darbs Filadelfijas biznesmeņa Džona Vanameikera iespaidīgajam instrumentam, ko 1911. gadā viņš uzstādīja sava septiņstāvu tirdzniecības centra ātrijā.

Trešā no Ludviga van Bēthovena deviņām simfonijām iezīmē ne tikai komponista briedumu, bet arī laikmetu maiņu – grūst vecā sistēma un tās vietā pamazām dzimst jauna. Simfonija sacerēta 1804. gadā un tā caurstrāvota franču revolūcijas idejām, ko bravūrīgi sludinājis Napoleons Bonaparts.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Kultūra
Imants Lancmanis: “Brīnos, ka uz simtgadi nebija programmas, kas atbrīvotu Latviju no padomju graustiem.” 1
6 stundas
EV
EVIJA VEIDE
Kultūra
Ceļazīme uz Frankfurti. Ko tas nozīmē un kādēļ tas būtu svarīgi?
7 stundas
IR
IEVA RODIŅA
Kultūra
Kas mums Krievija, un kas mēs tai? Ieva Rodiņa vērtē izrādi “Finlandizācija”
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Atlaista visa “Rīgas kartes” valde
51 minūtes
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Rastorgujevam pārtrūkusi sadarbība ar slaveno norvēģi Andresenu
47 minūtes
Barbara Ālīte
Dabā
Ceturtdien valsts austrumos gaidāms vēsāks, rietumos – siltāks laiks
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Krāslavā agrāk tiesāts vīrietis no vietējā iedzīvotāja mēģina izpiest 10 000 eiro
4 minūtes
MK
Mārtiņš Kalaus
Ekonomika
Par “Dzintara” darbiniekiem nav veiktas sociālās iemaksas. Nodokļu parāds valstij divkāršojies
1 stunda