×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. novembris, 2016
Drukāt

Rīga plāno 28,9 miljonu eiro deficītu (1)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Nils Ušakovs

Rīgas pilsētas pašvaldības budžetā nākamgad plānots 28,9 miljonu eiro deficīts, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē.

Finanšu un administrācijas lietu komiteja šodien skatīja jautājumu par Rīgas pilsētas pašvaldības 2017.gada budžetu. Pašvaldības pamatbudžeta ieņēmumi nākamgad plānoti 856,5 miljonu eiro apmērā, bet izdevumi 885,4 miljonu eiro apmērā. Budžeta deficīts veidos 3,4% no budžeta ieņēmumiem.

Pašvaldības galvenais ieņēmumu avots ir iedzīvotāju ienākuma nodoklis, kas nākamgad veidos 545,1 miljonu eiro jeb 63,6% no kopējiem budžeta ieņēmumiem. Tiek plānots, ka šī nodokļa ieņēmumi pieaugs par 38 miljoniem eiro, salīdzinot ar šo gadu. Pieauguma pamatā ir Finanšu ministrijas prognozētais darba samaksas pieaugums par 5,5%, kā arī paredzētais minimālās algas pieaugums.

Budžeta deficīts veidojas, jo pašvaldība atbilstoši iespējām cenšas nodrošināt pilsētas infrastruktūras attīstību, īstenojot Rīgas pašvaldības investīciju un Eiropas Savienības (ES) līdzfinansētos projektus. Budžeta deficīts nepārsniedz attīstības programmām paredzētos līdzekļus, un tiek finansēts, piesaistot aizņēmumus.

Pašvaldība plāno piesaistīt aizņēmumus 46,9 miljonu eiro apmērā, no tiem 7,3 miljoni eiro paredzēti Mežaparka estrādes projektēšanas un būvniecības darbiem, kā arī 20,1 miljons eiro ES līdzfinansēto fondu projektu realizēšanai un priekšfinansēšanai. Pašvaldības investīciju projektu finansēšanai no aizņēmuma līdzekļiem 2017.gadā var tikt novirzīti 19,5 miljoni eiro.

Turklāt pašvaldība plāno veikt aizņēmumu atmaksu 24,1 miljona eiro apmērā. Paredzēts, ka pašvaldības parādsaistību kopējais apjoms 2017.-2019.gadā samazināsies.

Finanšu un administrācijas lietu komitejas deputāti atbalstīja nākamā gada budžeta projektu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Baigais saimnieks, šitas krievu šovinists!

Draugiem Facebook Twitter Google+