Latvijā
Rīga

Rīgā plāno adrešu maiņu vairākās apkārtnēs 16

Foto-LETA

Rīgas pilsētas būvvalde, veicot adresācijas sakārtošanas projektu, nodevusi publiskai apspriešanai adrešu maiņu 669 ēkām un 128 zemes vienībām Brasas, Skanstes un Pētersalas-Andrejsalas apkaimē, aģentūru LETA informēja būvvaldes pārstāve Ilze Žūka.

Publiskā apspriešana par zemes vienību un ēku adrešu maiņu un piešķiršanu Brasas, Skanstes un Pētersalas-Andrejsalas apkaimē norisināsies līdz 7.martam. Publiskās apspriešanas laikā personām, kuru īpašumus skar adresācijas maiņa, ir iespējams izteikt argumentētu viedokli par konkrētas adreses maiņas iespējamību, aizpildot aptaujas anketu vai izsakoties publiskās apspriešanas sanāksmē.

Zemes vienību un ēku adreses plānots mainīt Andrejostas ielā, Brīvības ielā. Cēsu ielā, Ganību dambī, Grostonas ielā, Hanzas ielā, Hospitāļu ielā, Kaķasēkļa dambī, Katrīnas dambī, Klijānu ielā, Klusajā ielā, Krišjāņa Valdemāra ielā, Mēness ielā, Miera ielā, Pētersalas ielā, Pulkveža Brieža ielā, Skanstes ielā, Tallinas ielā, Vesetas ielā un citās.

Savukārt likvidēt paredzēts vairākas adreses Andrejsalas ielā, Etnas ielā, Ganību dambī, Katrīnas dambī, Krišjāņa Valdemāra ielā, Miera ielā, Rūpniecības ielā, Skanstes ielā un Upes ielā.

Detalizēta informācija par adresācijas sakārtošanas projektu, tai skaitā publisko apspriešanu, ir pieejama Rīgas pilsētas būvvaldes mājas lapā – sadaļā “Adresācijas sakārtošanas projekts”. Šajā sadaļā ir pieejami arī “meklētāji”, kuros ir iespējams iepazīties ar konkrēto apkaimju, kurās norisinās publiskā apspriešana, adrešu meklētāju un kartēm. “Adrešu meklētājā” katrs interesents var ievadīt sev interesējošo adresi par apkaimi, kurā norisinās publiskā apspriešana, un pārliecināties par to, vai konkrētā adrese tiks mainīta, un, ja tiks mainīta, kāda būs iespējamā jaunā adrese. Savukārt “Kartogrāfiskajā materiālā” ir pieejamas konkrēto apkaimju ortofotokartes, kurās adresācijas objekti, kuriem tiks mainīta adrese, ir izcelti citā krāsā ar klāt pievienotu jauno iespējamo adresi.

Personām, kurām ir ērtāk iepazīties ar informāciju par konkrēto apkaimju adresācijas sakārtošanu klātienē, jāvēršas Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijā Rūpniecības ielā 21, Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centros Kungu ielā 7/9 un Brīvības ielā 49/53, kā arī Rīgas pilsētas būvvaldes Klientu apkalpošanas centrā Amatu ielā 4, kur pieejams Latvijas Vēstnesī šodien publicēts Būvvaldes oficiāls lēmums par adresēm, kuras ir paredzēts mainīt, kā arī aptaujas anketas viedokļa paušanai.

Pēc publiskās apspriešanas tiks apkopoti saņemto aptauju rezultāti, un pieņemts Rīgas pilsētas būvvaldes lēmums par adresācijas maiņu šajās apkaimēs. Lēmums oficiāli stāsies spēkā pēc publikācijas laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

Adrešu piešķiršanu pēc vienota principa visā valsts teritorijā nosaka Ministru kabineta “Adresācijas sistēmas noteikumi”. Tajos ir noteikti adresācijas piešķiršanas pamatprincipi: administratīvajā teritorijā adrese nedrīkst atkārtoties, katram adresācijas objektam ir jābūt vienai individuālai adresi, un ēkām, kā arī apbūvei paredzētām zemes vienībām numuru piešķir saistībā ar tuvāko ielu, no kuras ir iespējama piebraukšana.

LA.lv