×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
21. februāris, 2016
Drukāt

Rīgā plāno atvērt Krievijas vēstniecības skolu, kurā mācītos diplomātu bērni (6)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Aptuveni piecu gadu laikā Rīgā varētu sākt darbu Krievijas vēstniecības skola, kurā mācītos Krievijas vēstniecību diplomātu bērni no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, 21.februārī vēstīja LTV raidījums “De facto”.

“Tā varētu būt arī internātskola, kur mācītos ne tikai mūsu, bet arī vēstniecību Igaunijā un Lietuvā darbinieku bērni, vēl arī ģenerālkonsulātu darbinieku atvases. Un viss, protams, notiks, saskaņojot ar Latvijas pusi,” intervijā raidījumam skaidro Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) skaidro – ja skolā tiks mācīti Krievijas diplomātu bērni, tad tas ir iekšējais Krievijas jautājums: “Tas notiek viņu pilsoņu labā, bet tas nav saistāms ar to, ka šī skola varētu uzņemt Latvijas pilsoņu bērnus. Arī Latvijas vēstniecībā Maskavā strādā svētdienas skola, tā ir Latvijas teritorijā Maskavā, tur darbojas Latvijas standarti”.

Skolai paredzēta ēka atrodas Mežaparkā, Ezermalas ielā. 20.gadsimta sākumā celtā “Villa Wasa” padomju laikā kalpoja par Baltijas kara apgabala klīniku, bet līdz ar neatkarības atgūšanu stāvēja tukša.

Jau vairākus gadus norit ēkas nodošana Krievijai apmaiņā pret Latvijas vēstniecības ēku Maskavā, ko savā īpašumā saņēma Latvijas valsts. Pagaidām māja Mežaparkā joprojām pieder Latvijas valstij, bet, iespējams, šogad to varētu nodot Krievijas pusei.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. El fervor de la memoria.

  En el viñedo
  una luz
  reaparece
  como el
  canto de un
  diamante
  en el limpido
  destino.

  Francesco Sinibaldi

 2. galvenais diplomātu bērni! nevajag mums tādus un citādus diplomātus! tā ir Lapšu karināšana! Tur savāksies vesela varza naidīgi noskaņoti krievi, kuri nevēlas mācīties Latviešu valodu, Latviešu valodā! Pēkšņi saradīsies tūkstošiem diplomātu! Tā un viss kas tagad notiek ir Latvijas pārkrievošana! Tādā veidā krievu sabiedrībai, savu pozīciju ieņemšana un vēl pārliecinošāk nostiprināšana! Tas, kas tagad notiek un Vešņakovs fīrē, tā ir Nekaunīgi acīs skatīdamies Okupāciju! Viņa nav beigusies! Bet uzņem jaunus, mūsdienīgus apgriezienus! Latviešu sabiedrība, atveriet acis! Apstādinot šo postu Mūsu tautai, kamēr nav Pilnīgi par vēlu!

 3. Būs kārtējais objekts uz kuru atsaukties
  rašes demagoģijai,ka apspiež krievu skolas…

 4. Ja nevar iesprukties pa durvīm, tad neiznāk arī pa logu, bet pa skursteni. Tas ir precendents uz kura pamata 2 -4 -6 skolas un tā tālāk… Tad Krievijas pilsoņiem, tad nepilsoņiem, tad tautiešiem, tad…Iesaku – neiesāc.
  Ka neiznāk kā ar to skudras mājiņu un lāci krievu pasakā…

 5. Boļševiku mazbērni rīkojas pēc vislabākās sirdsapziņas-jāierīko geto.

 6. visas skolas valsts valodā Atbildēt

  Krievi virza savu dienas kārtību (t.i. Latvijas krieviskošanu) uz priekšu, bet ko dara mūsu padomiskie gļēvuļi? Neko!

Draugiem Facebook Twitter Google+