Sports
Futbols

“Riga” plāno krietni lielāku budžetu, Skripņiku Rīgā viss apmierinot0


Aleksandrs Proņins pēc Latvijas kausa iegūšanas.
Aleksandrs Proņins pēc Latvijas kausa iegūšanas.
Foto: “Riga”

Ukraiņu speciālistam Viktoram Skripņikam ir trīs piedāvājumi no Krievijas premjerlīgas klubiem, bet viņu Rīgā viss apmierina, sarunā ar “LA” atzina Latvijas futbola čempiones “Riga” ģenerāldirektors Aleksandrs Proņins.

Vācijas bundeslīgā pierezi ieguvušais Skripņiks sezonas vidū pārņēma “Riga” stūri un bija galvenais iemesls komandas veiksmīgajam startam – tika iegūts gan pirmais Latvijas kauss, gan pirmais čempionu tituls virslīgā.

“Riga” pēc Latvijas čempionāta beigām nav devusies godam pelnītā atvaļinājumā, bet atrodas nometnē Kipras pilsētā Pafā, kur arī piedalīsies pārbaudes turnīrā – piektdien spēlēs ar vietējā čempionāta līdervienību Limasolas “AEL”, bet svētdien atkarībā no rezultāta tiksies ar otra pāra Kipras “Paphos” – Krievijas “Ufa” uzvarētāju vai zaudētāju. Kopā ar spēlētājām devušās arī otrās pusītes.

Komanda ir labākajā sastāvā, ja neskaita tos futbolistus, kas devušies uz Latvijas izlasēm vai ir savainoti. Kiprā izšķiršoties tas, vai “Riga” turpinās vadīt Viktors Skripņiks, kuru pie sevis gribētu redzēt trīs Krievijas premjerlīgas vienības. Viena no tām ir “Ufa”, pārējas divas Proņins neatklāja.

“Ja viņš izvēlēsies doties prom uz vietu, kur maksā vairāk un ir interesantāk, tad, protams, palaidīsim. Skripņikam Latvijā ļoti patīk, jūtas ērti. Sieva nedaudz vairāk kā stundas laikā var atlidot no Brēmenes, tāpat atbrauca meita, dēls. Ja pārceļas, piemēram, uz Ufu, tad jau vairs nav tik ērti. Tas viņu nebaida, bet ir viens no argumentiem par labu Latvijai. Viens no klubiem, kas vēl gribētu nolīgt Skripņiku, ir, teiksim tā, Masavā vai tās tuvumā.”

Proņins atzina, ka divu titulu iegūšana izmaksājusi ap miljonu eiro, bet vēl papildus ir, piemēram, jaunatnes akadēmijas izdevumi. Klubs centīsies piesaistīt investoru un nākamajā sezonā budžetu palielināt līdz aptuveni pusotram miljonam. Jāpiebilst, ka par dalību UEFA Čempionu līgas kvalifikācijā Jūrmalas “Spartaks” šosezon ieguva vairāk par miljonu un arī “Riga” var cerēt uz iespaidīgiem bonusiem. Arī pienesums no sponsoriem būšot lielāks.

Sastāva kodols saglabāsies līdzšinējais, no līderiem nebūšot tikai Deniss Rakels, kurš kopš vasaras bija īrē. “Vajadzēs vēl divus, trīs leģionārus. Skatāmies, ar ko pastiprināties, runājam ar Latvijas futbolistiem. Praktiski visus labākos paņem “RFS”. Kā viņi spēs salikt laukumā visus pa vietām, es nesaprotu.

Saistītie raksti

Iespējams, dos kādam īrē. Piemēram, Dāvis Indrāns nespēlēja šosezon. Maksāt algu, lai nespēlētu pret viņiem? Nesaprotu. Mēs savējos neatlaidīsim,” teica Proņins, uzsverot, ka ir nepareizi neatcelt leģionāru limitu futbolistiem no Eiropas Savienības valstīm.

Uz “RFS” esot aizgājis arī Artūrs Zjuzins, kurš gan divas reizes sarāvis ceļgala krusteniskās saites un šīs traumas dēļ izlaida visu šo sezonu. Abi klubi čempionāta gaitā viens pret otru vērsās publiski – par tiesnešu jautājumiem, leģionāru limitu. “Mēs ar “RFS” neesam kara stāvoklī. Gribam vienkārši spēlēt futbolu,” piebilda Proņins, norādot, ka vēlas izveidot komandu, kas spēj konkurēt Eirokausos.

LA.lv