×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. septembris, 2016
Drukāt

Rīga plāno pa jaunu tramvaja līniju, cauri kapiem nevedīšot (6)

zemas_gridas_tramvajs

Skanstes jauno tramvaja līniju Rīgā plānots izbūvēt pa Lielajos kapos jau esošu ielu, aģentūrai BNS pastāstīja Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmuma “Rīgas satiksme” preses sekretārs Viktors Zaķis.

Viņš norādīja, ka Rīgas dome neplāno izbūvēt tramvaja līniju cauri Lielajiem kapiem. Tā tiks izbūvēta pa Skanstes ielu, savienojot to ar ostu. “Viena no ielām, caur kuru ies tramvaja līnija, ir Senču iela, kura iet cauri kapiem, tomēr tā vēl ir tikai vīzija, kura ir pieteikta Kohēzijas fonda (KF) finansējumam,” skaidroja Zaķis.

Tāpat viņš uzsvēra, ka pašlaik jaunās tramvaja līnijas tehniskais projekts nav izstrādāts un tas tiks darīts tikai tad, kad būs iegūts KF finansējums. “Tehnisko projektu, visticamāk, izstrādās šā gada beigās vai nākamā gada sākumā. Projekts noteikti tiks arī saskaņots ar attiecīgajām institūcijām,” norādīja “Rīgas satiksmes” preses sekretārs.

Jau ziņots, ka Rīgas jaunās Skanstes tramvaja līnijas projektu paredzēts iesniegt Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA) līdz šā gada 17.oktobrim.

Tāpat vēstīts, ka tramvaju infrastruktūrai no Eiropas Savienības (ES) fondiem būs pieejami 96 miljoni eiro, īstenojot projektus pilsētās, kurās tiek veikti pasažieru pārvadājumi ar tramvaju – Rīgā, Daugavpilī un Liepājā. Projekta laikā plānots izbūvēt vai uzlabot kopumā vismaz astoņus kilometrus tramvaju sliežu līniju.

Lielā projekta īstenošanai Rīgas pašvaldībā KF līdzfinansējums būs līdz 70 miljoniem eiro, savukārt pārējo projektu īstenošanai Daugavpilī un Liepājā – līdz 13 miljoniem eiro vienam projektam. Rīgā papildus jauna tramvaja maršruta izveidei Skanstes rajonā plānots papildus iegādāties zemās grīdas tramvajus.

Iepriekš ziņots, ka jauno tramvaja līniju Skanstes ielā, izbūvējot jaunu zemās grīdas tramvaja līniju starp Skanstes ielu un Ganību dambi, plānots īstenot līdz 2019.gadam.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Ja Rīgas dome, izbūvējot tramvaja maršrutu pa Senču ielu, vienlaikus arī novirzīs smago automašīnu plūsmu no Senču ielas pa kādu apkārtceļu, tad rajons varētu kļūt klusāks un mazāk putekļains. Šobrīd smagās fūres, nesamazinot ātrumu, drāžas pāri Miera ielas tramvaja sliedēm un tricina (tracina) visu rajonu.

 2. Varbūt labāk tomēr tramvaju beidzot izveidot pār Zemitānu tiltu uz Purvciemu, vai arī uz Ziepniekkalnu pa Valdeķu ielu. Tur pat nevajadzētu pāri kapiem braukt, jo vietas paredzētas jau pad.laikos.

 3. Skanste, ne no centra ne M-parka, bet no tramvaju depo pa Senču ielu un Skanstes ielu uz Ganību dambi…

 4. Virsrakstā “Rīga plāno pa jaunu…”

  Nez vai to raksta Rīgas mēriņš ? Vai LA nav TILDE korektora ?

 5. Virsrakstā “Rīga plāno pa jaunu…”

  Nez vai to raksta Rīgas mēriņš ? Vai LA nav TILDE korektora ?

  Nez no kurienes to tramvaja līniju plāno, jo ne no centra, ne no Mežaparka (Sarkandaugavas) puses braucot uz Skanstes ielu Lielie kapi nav pa ceļam.

 6. Lielajos kapos (Jēkaba kapu pusē) barbari jau komunistu laikos raka ārā aizgājējus un meta kaulus kaudzēs. Izrādās, ka barbaru laiki Rīgas domē turpinās.

Draugiem Facebook Twitter Google+