×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. marts, 2012
Drukāt

Rīga pulcēs līderus

riga_leta2

Nākamgad uz jau kārtējo neformālo sanāksmi Lielbritānijas, ziemeļvalstu un Baltijas valstu līderi pulcēsies Rīgā, vakar kopīgā preses konferencē žurnālistiem pavēstīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Lielbritānijas Eiropas Savienības lietu ministrs Deivids Lidingtons.


 

Jau trešā Lielbritānijas, ziemeļvalstu un Baltijas valstu valdību vadītāju tikšanās jeb “Ziemeļu nākotnes forums” plānots nākamgad februārī.

“Ir ļoti labi, ka ziemeļvalstu, Baltijas un britu līderi atrod iespēju sanākt kopā un apmainīties idejām ļoti brīvā, mierīgā un neformālā vidē. […] Es esmu ļoti iedvesmots mācīties vairāk par Latvijas līderu drosmi un Latvijas tautas uzupurēšanos, lai atjaunotu valsts finanses Latvijā un veidotu Latvijas ekonomiku konkurētspējīgu un gatavu nākotnes ekonomiskajiem pārbaudījumiem Eiropā un pasaulē,” sacīja Lidingtons.

Rinkēvičs aicināja “Ziemeļu nākotnes forumu” neuztvert kā sava veida bloķēšanos. Viņš atgādināja, ka Lielbritānija, ziemeļvalstis un Baltijas valstis ir gana dažādas un atšķirīgas no organizatoriskā viedokļa, lai veidotu vienotu bloku Eiropā.

Latvijas ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, vakar tiekoties ar Lielbritānijas ES lietu ministru, vērsis uzmanību uz situāciju ar ekonomisko sankciju piemērošanu Baltkrievijai, kas Latvijas ekonomikai un uzņēmējiem varētu radīt zaudējumus. Īpaši tas var skart transporta nozari, kur Baltkrievija ir otrs lielākais Latvijas sadarbības partneris, norādījis ministrs. Pavļuts uzsvēris, ka ES ir jāreaģē uz cilvēktiesību pārkāpumiem Baltkrievijā, bet tas jādara veidā, lai nepasliktinātu ekonomisko situāciju ES dalībvalstīs. Īpaši svarīgi tas ir situācijā, kad Latvijas ekonomika ir tikko sākusi atkopties no smagas ekonomiskās krīzes. Lindingtons sarunas gaitā piekritis, ka sankcijām jābūt tādām, kas sasniedz to mērķi, nenodarot būtiskus zaudējumus kādai no ES dalībvalstīm, tāpēc, iespējams, būtu jāizskata arī kādas mērķi sasniedzošas alternatīvas metodes.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +7.6
Alūksne +5.8
Daugavpils +6.6
Saldus +4.7
Liepāja +5.2
Jelgava +6.7
Ventspils +5.7
Limbaži +6
Madona +4.9
Rēzekne +5.0
Draugiem Facebook Twitter Google+